Biden ve Katar Emiri Al Sani Beyaz Saray’da görüştü

ABD Lideri Joe Biden ve Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani, Beyaz Saray’da görüştü. Beyaz Saray, Biden ve Buyruk Al Sani ortasında …

01.02.2022
Biden ve Katar Emiri Al Sani Beyaz Saray’da görüştü

ABD Lideri Joe Biden ve Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani, Beyaz Saray’da görüştü. Beyaz Saray, Biden ve Buyruk Al Sani ortasında gerçekleştirilen görüşmeye ait yazılı açıklama yaptı.İki başkanın, Körfez ve Orta Doğu bölgesinde güvenlik ve refahı …

ABD Lideri Joe Biden ve Katar Buyruğu Pir Temim bin Hamed Al Sani, Beyaz Saray’da görüştü. Beyaz Saray, Biden ve Buyruk Al Sani ortasında gerçekleştirilen görüşmeye ait yazılı açıklama yaptı.

İki önderin, Körfez ve Orta Doğu bölgesinde güvenlik ve refahı artırma, global güç kaynaklarının istikrarını sağlama, Afganistan halkını destekleme, ticaret yatırım iş birliğini artırma hususlarında mutabık kaldığı aktarıldı.

Açıklamada, ABD merkezli uçak üreticisi Boeing ve Katar Havayolları ortasında imzalanan 20 milyar dolarlık mutabakatın da her iki önder tarafından memnuniyetle karşılandığına işaret edildi.

Ayrıyeten, Katar ve ABD ortasında son 50 yılda derinleşen stratejik iştirakin bir nişanesi olarak Biden’ın Katar’ı “NATO üyesi olmayan büyük ortak” olarak tanıyacağını lisana getirdiği kaydedildi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.