“Biden Fed Başkanlığı için kararını yakında açıklayacak”

ABD Lideri Joe Biden, Fed başkanlığı için görüşmelerine devam ederken, Senato Bankacılık Komitesi Lideri Sherrod Brown, kararın yakında …

16.11.2021
“Biden Fed Başkanlığı için kararını yakında açıklayacak”

ABD Lideri Joe Biden, Fed başkanlığı için görüşmelerine devam ederken, Senato Bankacılık Komitesi Lideri Sherrod Brown, kararın yakında açıklanmasını beklediklerini söyledi. Bloomberg’e konuşan bir Kongre yetkilisi, başka senatörler ve Bankacılık…

ABD Senato Bankacılık Kurulu Lideri Sherrod Brown, Beyaz Saray yetkililerinin kendisine Lider Joe Biden’ın Fed Başkanlığı için kimi seçtiğine ait kararını “yakında” duyurmasını beklediklerini söylediğini kaydetti.

Demokrat Ohio Senatörü Brown, Pazartesi günü Kongre binasında yaptığı kısa açıklamada, “Kararın yakın olduğunu duydum. Şimdilik bunun kim olduğunu düşündüğüm yolunda spekülasyon yapmayacağım. Kararın verildiğini ve duyurulmadığını varsayıyorum, fakat bunu bile bilmiyorum” dedi.

İşçi alarm durumuna geçti

Bir Kongre yetkilisi, öbür senatörler ve Bankacılık Komitesi çalışanının bir duyurunun yakında yapılacağı konusunda alarm durumuna geçtiğini kaydetti.

Biden’ın tercihinin Şükran Günü’nden evvel açıklanması bekleniyor. Mevcut Lider Jerome Powell’ın vazife müddeti Şubat ayında sona eriyor ve Biden hem Powell hem de Fed Guvernörü Lael Brainard ile bu ayın başında adaylık için mülakat yaptı. Demokrat Parti taraftarı Brainard, finansal regülasyon konusundaki güçlü duruşundan ötürü partinin ilerici kanadının takviyesini aldı.

Husus hakkında bilgiye sahip bir kaynağın Bloomberg’e verdiği bilgiye nazaran, her iki görüşmede, adaylar ve liderin, her çeşit ekonomik sorunu ve iktisadın durumunu ele aldığını kaydetti.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.