Biden enflasyonla mücadeleye ilişkin konuşma yapacak

Biden iktisat ve enflasyonla çabaya ait bir konuşma yapacak ABD Lideri Joe Biden, piyasaların sonraki Fed liderinin kim olacağını ve ülkede güç …

22.11.2021
Biden enflasyonla mücadeleye ilişkin konuşma yapacak

Biden iktisat ve enflasyonla çabaya ait bir konuşma yapacak

ABD Lideri Joe Biden, piyasaların sonraki Fed liderinin kim olacağını ve ülkede güç fiyatlarını aşağı çekmeye yönelik mümkün adımları bekledikleri bir periyotta, Salı günü iktisat ve enflasyonla çabaya ait bir konuşma yapacak.

Biden, Fed başkanlığı için, mevcut Lider Jerome Powell ile iklim değişikliği ve banka regülasyonu konusunda daha liberal fikirlere sahip olduğu düşünülen Guvernör Lael Brainard ortasında bir seçim yapacak. Beyaz Saray, Biden’ın 25 Kasım’daki Şükran Günü tatili öncesi kararını açıklayacağını kaydetti.

Beyaz Saray’dan Pazar günü yapılan açıklamada, “Başkan Salı günü iktisat ve Amerikan halkı için fiyatları düşürmeye ait bir konuşma yapacak ve daha sonra kendisi ve first lady Jill Biden Şükran Günü tatilini geçirmek üzere Nantucket, Massachusetts’e hareket edecek” denildi.

Beyaz Saray iktisat danışmanı Brian Deese, daha evvel “Fox News Sunday” programına verdiği söyleşide, Biden’ın Fed başkanlığı duyurusunun zamanlaması ve içeriğine ait yorumda bulunmaktan kaçındı.

Beyaz Saray sözcüsü Jennifer Psaki Cuma günü yaptığı açıklamada, “Biden’ın Fed başkanlığı için bir karar vermesini beklediğini söyleyerek, “Şükran Günü için hareket etmeden evvel paylaşacak daha fazla şeyimiz olacağını düşünüyorum” dedi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.