Berlin Belediye Başkanı, sahte Kiev Belediye Başkanı ile görüştü

Berlin Belediye Lideri Franziska Giffey ile Kiev Belediye Lideri Vitali Klitschko internet üzerinden toplantı yaparken, Giffey’in karşısındaki …

26.06.2022
Berlin Belediye Başkanı, sahte Kiev Belediye Başkanı ile görüştü

Berlin Belediye Lideri Franziska Giffey ile Kiev Belediye Lideri Vitali Klitschko internet üzerinden toplantı yaparken, Giffey’in karşısındaki kişinin Klitschko kılığına giren öbür biri olduğu tespit edildi. Durum Ukrayna’nın Berlin Büyükelçisi tarafından ortaya çıkarılırken, Alman medyası Kiev Belediye Lideri’nin korsanlar tarafından yapay zeka yoluyla oluşturulduğunu sav etti.

Rusya’nın Ukrayna’ya taarruzları devam ederken, Almanya’nın Berlin Belediye Lideri Franziska Giffey ile Kiev Belediye Lideri Vitali Klitschko ortasında görüntü konferans yoluyla görüşme gerçekleştirildi. Görüşmede uydurma Klitschko’nun Berlin’deki Ukraynalı mültecilerin durumunu ve onlar için yardım kampanyaları düzenlenip düzenlenmeyeceği ile ilgili sorular yöneltti.

GERÇEK KIEV BELEDİYE LİDERİ OLMADIĞI KONU BAHİS OLDU.

Ancak kısa müddet sonra görüşmedeki adamın Klitschko olmadığı anlaşıldı. Giffey olayın akabinde yaptığı açıklamada, “Ne yazık ki dijital ortamlarda itimadı sarsma, Ukrayna ortaklarının ve müttefiklerinin prestijini sarsmak için çevrimiçi de dahil olmak üzere tüm araçlar kullanılıyor” dedi.

“DERİN BİR SAHTEKARLIK”

Berlin Senato Sözcüsü Lisa Frerichs de yaşanan farklı olay üzerine kamuoyuna açıklama yaparak, yaklaşık yarım skent aydın haberlerit süren görüşmede Berlin belediye liderinin aslında Kiev Belediye Lideri Vitali Klitschko ile değil ona benzeyen biri ile görüşme yaptığını söyledi. Yaşanan durumu, “Derin bir sahtekarlık” kelamlarıyla aktaran Frerichs, Devlet Kriminal Dairesi tarafından olayın araştırıldığını söyledi.

BÜYÜKELÇİ TARAFINDAN TEYİT ALINDI

Olayın ne formda konu bahis oldu.ğı konusunda ise Frerichs öteki ayrıntılar verdi. Kuşku üzerine Ukrayna’nın Berlin Büyükelçisi Andriy Melnyk ile temasa geçildiğini aktaran Frerichs, “Başkanın muhatabının Vitali Klitschko olmadığına dair kuşkular vardı. Görüşmenin ilerleyişi ve mevzunun belirlenmesi konusunda Berlin tarafında kuşkular oluştu. Muhatabın Klitschko olmadığı Ukrayna Büyükelçisi Andriy Melnyk tarafından teyit edildi” sözlerini kullandı.

“YAPAY ZEKA KULLANILDIĞINA DAİR KUŞKULAR VAR”

Öte yandan, Berlin tarafı muhatabın Klitschko’yu taklit eden biri olarak tanımlarken hem Alman medyası hem de Batı medyası ortaya yapay zeka argümanlarını attı. Devlet Kriminal Dairesi’nin hala soruşturduğu olayda internet korsanlarının Klitschko’ya misal sanal bir karakter oluşturduğu tez edildi. Yapay zeka prosedürüyle oluşturulduğu sav edilen karakterin kim olduğu yahut kimler tarafından yapay zeka prosedürüyle oluşturulduğunun tespiti için çalışıldığı aktarıldı.

aydın haberleri / Dünya

Klitschko,Berlin,Görüşme,Tarafında,Olay,Ukrayna,Belediye Başkanı ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.