Başkan Uzun: “Gazetecilik adı altında kirli işler yapanları kapımızın önünden temizleyelim”

Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Lideri aydın’da son dakika haberleri, gazeteciliğin problemlerine dikkat çekerek “Gazetecilik ismi altında kirli …

24.07.2022
Başkan Uzun: “Gazetecilik adı altında kirli işler yapanları kapımızın önünden temizleyelim”

Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Lideri aydın’da son dakika haberleri, gazeteciliğin problemlerine dikkat çekerek “Gazetecilik ismi altında kirli işler yapanları kapımızın önünden temizleyelim” dedi.

Aydın Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Lideri aydın’da son dakika haberleri, gazeteciliğin sıkıntılarına dikkat çekerek “Gazetecilik ismi altında kirli işler yapanları kapımızın önünden temizleyelim” dedi.

Aydın

Gazetecilik ismi altında kirli işler yapanları kapının önünden temizlemek gerektiğini söz eden AGC Lideri aydın’da son dakika haberleri; “Göreve gelişimizin üzerinden yaklaşık 6 ay geçti, biz bir siyasetçi değiliz fakat bir şeyler yapalım istedik ve bu noktada da kendimizi en uygun tabir edecek durumun bir gazete çıkartmak olduğuna karar verdik. Bu noktada heyecanlı ve gururluyuz ve bizi tabir ettiğini düşünüyoruz. Buradan elde edeceğimiz gelirle de cemiyet faydasına çeşitli projeler yapacağız. Ben mesleğe başladığımdan bu yana benim hayat ideolojim gazetecilere sansür uygulanmasın oldu lakin bana nazaran bunlardan çok daha değerlisi yanlışsız ve ahlaklı gazeteciliktir. Zira şu anki duruma bakacak olursak bizim ne yazık ki gazeteciliği konuşacak bir ortamımız yok. Zira gazetecilik ismi altında çok kirli işler yapılıyor. Biz gazeteciliği bu kirli işlerden kurtarmak için etik ve ahlaki kıymetleri de göz önünde bulundurmak için çaba edeceğiz. Bu noktada koşacağız. Zira bizim koşmamız gerekiyor. 10 yıl sonra geriye baktığımızda pişman olmamamız gerekiyor. Değerli Ölçüde isteğim bizi itin ve bizi eleştirin. Sizlerin varlığı ile biz güçlüyüz. Her yıl 24 Temmuz Basın Bayramı’nın buruk kutlandığı söyleniyor. Evet, buruk kutlanıyor lakin burada birlik ve beraberlik içerisinde olmamız da ehemmiyet taşıyor. Sizlerden tek isteğim, gelin gazetecilik ismi altında bu kirli işler yapanları kapımızın önünden temizleyelim. Bu noktada hepinizin dayanağına çok muhtaçlığımız var” dedi. – AYDIN

aydın haberleri / Lokal
Bu haber aydın haberleri tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. aydın haberleri tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı formuyla otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin tüzel muhatabı aydın haberleri kurumudur.

Gazete,Gazetecilik ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.