Başkan Çerçioğlu, “Can dostlarımızın da haklarının olduğu unutulmamalı”

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, 4 Ekim Hayvanları Müdafaa Günü’nde çocukları Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde …

05.10.2022
Başkan Çerçioğlu, “Can dostlarımızın da haklarının olduğu unutulmamalı”

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, 4 Ekim Hayvanları Müdafaa Günü’nde çocukları Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ağırladı.

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, 4 Ekim Hayvanları Muhafaza Günü’nde çocukları Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ağırladı. Lider Çerçioğlu, “Hayatı can dostlarımızla birlikte paylaşıyoruz. Onların da hakları olduğunu unutmamalıyız” tabirlerini kullandı.

Hayvanları Muhafaza Günü’nde Büyükşehir Belediyesi’nin Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Aydın‘da çeşitli okullarda eğitim gören çocukları ağırlayan Lider Çerçioğlu, hayvan sevgisinin çocuk yaşta aşılanması gerektiğini söyledi. Çocuklara çeşitli armağanlar da takdim eden Lider Çerçioğlu, genç jenerasyonla birlikte can dostları kucaklamaktan ötürü çok keyifli olduğunu belirtti. Hayvan sevgisinin çocuk yaşlarda aşılanması gerektiğinin altını çizen Lider Çerçioğlu, “Can dostlarımızı korumak ve haklarına sıkı sıkıya sahip çıkmak hepimizin vazifesi. Bu farkındalığı da okullarımızda, konutumuzda, hayat alanlarımızda çocuklarımıza vermeliyiz. Her canlının sevgi ve şefkatle yaşaması dileğiyle, 4 Ekim Hayvanları Müdafaa Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Başkan Çerçioğlu ayrıyeten, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır sürdürdüğü ‘Satın alma, sahiplen’ kampanyasını hatırlattı. Lider Çerçioğlu, Evcil Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her türlü bakımları yapılan can dostların sahiplendirilmeye devam edildiğini belirtti. – AYDIN

Kaynak: aydın haberleri / Mahallî

Hayvan,Çocuk,Can ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.