Bakanlık korona hastalarında kullanıyordu

Bulaşıcı hastalıklar için ilaç geliştirmeye odaklanan biyofarmasötik şirketi Appili Therapeutics, hafif yahut orta şiddette Kovid-19’un klinik …

18.11.2021
Bakanlık korona hastalarında kullanıyordu

Bulaşıcı hastalıklar için ilaç geliştirmeye odaklanan biyofarmasötik şirketi Appili Therapeutics, hafif yahut orta şiddette Kovid-19’un klinik tedavisinde ağızdan alınan antiviral Avigan®/Reeqonus™ (favipiravir)’u pahalandıran Faz 3 PRESECO (PREventing SE…

Bulaşıcı hastalıklar için ilaç geliştirmeye odaklanan biyofarmasötik şirketi Appili Therapeutics, hafif yahut orta şiddette Kovid-19’un klinik tedavisinde ağızdan alınan antiviral Avigan®/Reeqonus™ (favipiravir)’u kıymetlendiren Faz 3 PRESECO (PREventing SEvere COVID-19) çalışmasının klinik deneylerinde, kalıcı klinik güzelleşmeye kadar olan birincil sonlanma noktasında istatistiksel açıdan manalı bir fark bulunmadığını açıkladı.

Klimik’in haberine nazaran Klinik deney bilgilerine ait ek tahlillerin devam ettiği söz ediliyor. Klinik araştırmaya Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Brezilya’daki 38 çalışma bölgesinden hafif yahut orta şiddette COVID-19’lu 1231 hasta dahil edilmişti.

Faz 3 PRESECO çalışması, hafif-orta şiddette semptomlar gösteren Kovid- 19 hastalarında Avigan/Reeqonus (favipiravir)’un erken tedavideki güvenliğini ve aktifliğini araştıran çift kör, plasebo denetimli, randomize, çok merkezli, global üstünlük çalışmasıdır.

İştirakçiler, Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya ve Meksika’daki farklı klinik araştırma merkezlerinde çalışmaya kaydedilmiştir.

Kayıt olduktan sonraki 72 saat içinde Kovid-19 testi olumlu olan, hafif-orta semptomlu hastalar çalışmaya dahil edilmiştir. İlaç tedavisini meskende kendileri uygulayan iştirakçiler, klinik araştırmacılar tarafından uzaktan izlenmişlerdir.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.