Bakan Soylu’dan önce teröristler sonra da şehitlerimiz için taziye mesajı yayınlayan ABD’ye sert tepki: Hiç samimi değil

ABD Merkez Komutanlığı’nın Suriye’de PKK/YPG’li teröristler için taziye iletisi yayınlaması hala gündemdeyken, ABD Büyükelçiliği ise terörle …

28.07.2022
Bakan Soylu’dan önce teröristler sonra da şehitlerimiz için taziye mesajı yayınlayan ABD’ye sert tepki: Hiç samimi değil

ABD Merkez Komutanlığı’nın Suriye’de PKK/YPG’li teröristler için taziye iletisi yayınlaması hala gündemdeyken, ABD Büyükelçiliği ise terörle uğraş eden şehitlerimiz için bir taziye iletisi paylaştı. Bu duruma tepki gösteren Bakan Soylu, toplumsal internet hesabından, “Hiç samimi değil. PKK yöneticisine resmî ağıt yakan ABD resmî makamlarının, Şehit olan kahramanlarımıza yönelik taziyesi, terör örgütüyle sinsice eşit kılma çabasıdır” açıklamasında bulundu.

Türkiye’nin Suriye’deki terör ögelerine yönelik operasyonları devam ederken ABD Merkez Komutanlığı (CENTCOM), geçtiğimiz günlerde Twitter’dan skandal bir paylaşıma imza attı. Öldürülen PKK/YPG’li teröristler için “kritik savaşçılardı” tabirinin kullanıldığı paylaşımda taziye dileklerinde bulunulmuştu.

BİR TAZİYE İLETİSİ DA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN

ABD Büyükelçiliği ise bugün toplumsal internet hesabından bir paylaşımda bulunarak terörle uğraş operasyonlarında şehit olan Türk askerleri için taziye iletisi yayınladı.

Paylaşımda, “ABD Büyükelçiliği olarak, son devirde terörle gayret operasyonlarında hayatını kaybeden Türk askerlerinin ailelerine ve yakınlarına taziyelerimizi iletiyoruz. Terörle çabada NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız.” sözleri kullanıldı.

SOYLU’DAN “HİÇ SAMİMİ DEĞİL” REAKSİYONSİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD Büyükelçiliği’nin bildirisine yönelik olarak “Hiç samimi değil. PKK yöneticisine resmî ağıt yakan ABD resmî makamlarının, Şehit olan kahramanlarımıza yönelik taziyesi, terör örgütüyle sinsice eşit kılma gayretidir. Hiç samimi değil…” açıklamalarında bulundu.

Terör,Abd,Taziye ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.