Aziz dizisi oyuncuları kimlerdir? Aziz oyuncu kadrosunda kimler var? Aziz dizisi Aziz, Efnan, Dilruba, Galip Payidar, Adem Payidar kimdir?

Show TV’nin sevilen dizisi Aziz her Cuma yeni kısmıyla ekranlara geliyor. İzleyiciler Aziz dizisinin oyuncuları kimlerdir merak ediyor. Pekala …

21.05.2022
Aziz dizisi oyuncuları kimlerdir? Aziz oyuncu kadrosunda kimler var? Aziz dizisi Aziz, Efnan, Dilruba, Galip Payidar, Adem Payidar kimdir?

Show TV’nin sevilen dizisi Aziz her Cuma yeni kısmıyla ekranlara geliyor. İzleyiciler Aziz dizisinin oyuncuları kimlerdir merak ediyor. Pekala, Aziz dizisi oyuncuları kimlerdir? Aziz oyuncu takımında kimler var? Aziz dizisi Aziz, Efnan, Dilruba, Galip Payidar, Adem Payidar kimdir? İşte tüm oyuncu kadrosu!

Aziz, O3 Medya imzalı, birinci kısmı 5 Kasım 2021 tarihinde yayınlanan, Recai Karagöz’ün yönettiği, aksiyon, dram, ve tarihi çeşidindeki Türk televizyon dizisi. Aziz dizisi oyuncuları kimlerdir? Aziz oyuncu takımında kimler var? Aziz dizisi Aziz, Efnan, Dilruba, Galip Payidar, Adem Payidar kimdir?

AZİZ NE VAKİT, Skent aydın haberleriT KAÇTA, HANGİ KANALDA?

Aziz dizisi her hafta Cuma günü skent aydın haberlerit 20:00 ‘da Show TV’de yayınlanıyor.

AZİZ DİZİSİ KONUSU NE?

Antakya’nın kıymetli ölçüde ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre’in oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Yüce’nin mukadderatı değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını velhasıl sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi üzere değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha berbat bir hal almıştır. Üstelik birinci aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın oğlu Adem ile nişanlanmıştır.

AZİZ DİZİSİ OYUNCU TAKIMI

Aziz Payidar (Murat Yıldırım)

Dilruba (Damla Sönmez)

Efnan (Simay Barlas)

Galip Payidar (Ahmet Mümtaz Taylan)

Monsieur Pierre (Fırat Tanış)

Adem Payidar (Güven Murat Akpınar)

Handan (Ayten Soykök)

Hatice Ana (Meral Çetinkaya)

Nigar Hala (Füsun Demirel)

Kenan (Eren Hacısalihoğlu)

Mustafa (Baran Akbulut)

Maksude Payidar (Elif Sönmez)

Ana karakterler

Aziz Payidar (Murat Yıldırım) – Edip Payidar’ın oğlu. Gerçek aşkını ve kendini bularak Hatay’ın yine ana vatana katılmasında aktif rol oynar. Efnan ile evlenmiştir.

Dilruba Paşazadeoğlu (Damla Sönmez) – Yüce’nin birinci aşkı, Paşazade torunu. Daha sonra Adem Payidar ile evlenmiştir.Ve sonra Adem Payidar ile boşanmiştir

Efnan Payidar (Simay Barlas) – Halıcı bir köylü kızı. Hayatının aşkı Aziz ile tanışmış ve onu sürekli uğraşında desteklemiştir. Aziz ile evlenmiştir.

Galip Payidar (Ahmet Mümtaz Taylan) – Payidarların reisi. Adem ve Maksude’nin babası, Yüce’nin amcasıdır.

Delege Pierre Martin (Fırat Tanış) – Antakya’da misyon yapan Fransız delege. Sonludur. Vakitle Efnan’a aşık olacaktır ve Aziz ile birçok hususta hasımlıkları olacaktır.

Adem Payidar (Güven Murat Akpınar) – Galip Payidar’ın tek oğlu. Aziz kenti terk edince Dilruba ile nişanlanmış ve sonrasında evlenmiştir.

AZİZ EFNAN KİMDİR?

Aziz dizisinde Efnan karakterini canlandıran isim Simay Barlas’tır.

Aziz,Efnan,Murat,Aşkı,Oğlu ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Diziler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.