Aydın yerel haberi: Aydın’da apartman sakininden ilginç uyarı

Yerel Haberler Aydın’da bir apartman sakini, ihtarlarına kulak asmayan komşularına yönelik giriş kapısına astığı değişik not ile ikazda …

10.09.2022
Aydın yerel haberi: Aydın’da apartman sakininden ilginç uyarı

Yerel Haberler

Aydın‘da bir apartman sakini, ihtarlarına kulak asmayan komşularına yönelik giriş kapısına astığı değişik not ile ikazda bulundu.

Aydın‘ın Efeler ilçesinde balkondan aşağıya çöp atan komşularından bıkan bir apartman sakini, astığı enteresan not ile komşularını uyardı. Mesudiye Mahallesi’nde yaşayan apartman sakini Seher Aydın, üst katlardan aşağıya halı, kilim ve sofra bezi sbirinciilmesi sonucu kendi balkonuna gelen çöplerden bıkan ve ikazlarına kulak asmayan komşularından bıkarak, binanın giriş kapısına astığı değişik not ile duruma tepki gösterdi. Aydın, ikazlarından sonuç alamayınca devayı binanın giriş kapısına astığı farklı notta buldu.

Apartmanın girişi kapısına, “Lütfen balkonlarımızdan aşağıya halı, kilim, paspas sbirincielemeyelim. Balkonda oturuyor olabilirim. Balkonda eşyalarım olabilir. Balkonumu yeni temizlemiş olabilirim. Balkonda eşya yahut yiyecek kurutuyor olabilirim. Kendi konutumuzu temizlerken komşumuzun konutunu kirletmeyelim. Lütfen komşuluk haklarına hürmet gösterelim” yazılı not asan Aydın, komşularını değişik bir not ile uyararak sitemde bulundu.

“İkinci not da deva olmadı”

Uyarılarına kulak asmayan komşuları için, “Lütfen balkonlarımızdan bilhassa art balkonlardan eşya sbirincielemeyelim. İnsan azıcık utanır. Kahvaltıda ve başka öğünlerinizde yediklerinizi bilmek zorunda değiliz. Hele pisliğinizi toplamak zorunda hiç değiliz. Ayıp. Artık saygıyı geçtim, edep yahu. Bu çöplerin de sahibi kimse alsın, atsın çöpe” yazılı ikinci bir not daha yazan Aydın, balkonundan topladığı çöpleri bir poşet içerisinde toplayıp notunun yanına astı.

“Saygı gösterelim”

Apartmanda yaşamanın da aşikâr bir kuralları olduğuna dikkat çeken apartman sakini Seher Aydın, “Uzun vakittir üst katlardan atılan çöplerden ötürü düşünce yaşıyordum. O kadar uyarmama karşın çöpler atılmaya devam etti. Ben de devayı not yazmakta buldum ancak m kent aydın haberleri lesef o da işe yaramadı. Çöpler gelmeye devam edince, balkondan toplayarak bir poşete koydum ve ikinci bir not ile apartmana bıraktım. Apartmanda oturmanın da bir kuralı var. Kendi konutumuzu temizlerken komşumuzun meskenini kirletmeyelim. Hürmet gösterelim” dedi. – AYDIN

Kaynak: aydın haberleri / Lokal

Çöp,Apartman,Komşuları,Balkonda,Aydın,İlginç ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.