Aydın haberleri! Aydın Büyükşehir Ekipleri Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

Yerel Haberler Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASKİ), kentin farklı noktalarında yürüttüğü altyapı …

25.08.2022
Aydın haberleri! Aydın Büyükşehir Ekipleri Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

Yerel Haberler

Aydın Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon Yönetimi Genel Müdürlüğü (ASKİ), kentin farklı noktalarında yürüttüğü altyapı çalışmaları kapsamında, Kuşadası Sevgi Yolu mevkiinde kanalizasyon çalışması yapıyor.

ASKİ takımları, dayanıklılığı yüksek ve uzun ömürlü borularla oluşturulan kanalizasyon çizgilerinin Kuşadası İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’ne ulaştırılmasını sağlıyor. Çalışmalar kapsamında 65 milyon liralık yatırımla 154 kilometre kadar uzunluğunda altyapı ağı oluşturan takımlar, son olarak Kuşadası Sevgi Yolu mevkiinde altyapı ağını genişletme çalışmalarını sürdürüyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, yapılan çalışmaların bölgenin bilhassa yaz aylarında artan nüfusunun muhtaçlığını karşılamaya yönelik olduğunu ve kentte daha çağdaş bir altyapı ağı oluşturmak için çalışmaların tüm süratiyle devam edeceğini belirtti.

Kaynak: ANKA / Lokal

Çalışmalar ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.