Avrupalı Türk teknoloji şirketi KOBIL, WesterOps’un % 50’sini satın aldı

Avrupalı Türk teknoloji şirketi KOBIL, WesterOps’un % 50’sini satın aldı 1986 yılında Alman-Türk iş insanı İsmet Koyun tarafından kurulan KOBIL …

16.11.2021
Avrupalı Türk teknoloji şirketi KOBIL, WesterOps’un % 50’sini satın aldı

Avrupalı Türk teknoloji şirketi KOBIL, WesterOps’un % 50’sini satın aldı

1986 yılında Alman-Türk iş insanı İsmet Koyun tarafından kurulan KOBIL, geliştirdiği eser ve hizmetlerin yanı sıra satın almalarla da süratli büyümesini sürdürüyor. Dijital kimlik uygulamalarıyla finansal kurumlar başta olmak üzere elektronik platformlardaki kritik müşteri ve süreç bilgilerini müdafaanın yanı sıra SuperApp, ekosistem ve platform ekonomilerini inançlı kılmak için değerli çalışmalara imza atan KOBIL, web ve taşınabilir tabanlı uygulamalar, otomasyon ve bulut konusunda uzmanlaşan yerli teşebbüs WesterOps’un yüzde 50 payını satın aldı. KOBIL, bu satın almayla KOBIL Harika App içinde çalışacak teknolojileri ve servisleri geliştirmeyi hedefliyor. KOBIL, teknoloji vizyonuna katkı sunabilecek teknoloji alanındaki startup’lara yatırıma devam ederken, startup’ları ortak müşteri ağından faydalandırarak küresel oyuncu olmalarını sağlıyor.

‘Dijital dönüşümün bir sonraki adımını inşa ediyoruz’

WesterOps yatırımlarına ait değerlendirmede bulunan KOBIL Küme Kurucusu ve İdare Heyeti Lideri İsmet Koyun, güvenlik teknolojilerinde daima daha ileriyi hedeflediklerini belirterek, şöyle konuştu: “KOBIL olarak bizler dijital dönüşümün bir sonraki adımını inşa ediyoruz. 35 yılı aşan deneyimimiz ve aralıksız devam eden Ar-Ge çalışmalarımızla trendleri takip etmiyor; trendleri belirliyor, geleceğe taraf veriyoruz. Geleceğe istikamet verebilecek teknolojilere de yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Dört yıl evvel başlayan iş ortaklığımızı yeni bir boyuta taşıdık. Gençlere ve teknoloji alanında gelişime açık startup’lara yatırım yapıyoruz. Gelişim, kalite ve büyümeye güçlü bir formda odaklanmış WesterOps’a yatırım yapmaktan memnunuz. Bu birlikteliğin gücümüze güç katacağına inanıyoruz.”

‘KOBIL iştiraki ile global ölçekte başarılara imza atacağız’

Müşterilerin bilgi teknolojileri varlıklarını daha faal yönetmesine ve dijital dönüşüm süreçlerini hızlandırmasına imkân veren WesterOps’un Kurucu Genel Müdürü Gökhan Fazlı Çelik de şu değerlendirmede bulundu: “WesterOps olarak KOBIL ile ortak olmanın gururunu yaşıyoruz. Önümüzdeki devir için de hayli heyecanlıyız. KOBIL’in dijital kimlik ve güvenlik alanında Avrupa çapındaki önder pozisyonundan alacağımız güç ile erişebileceğimiz pazarlar ve bir arada geliştireceğimiz yeni eserler sayesinde global ölçekte başarılı olacak işlere imza atmak istiyoruz. Birbirini tamamlayan gruplarla yaratacağımız sinerji sonucunda müşterilerimize yönelik paha tekliflerimizi artırmayı ve müşterilerimizin gereksinimlerini daha kolay ve daha inançlı biçimde giderecek tahlilleri sunarak uçtan uca hizmet vermeyi hedefliyoruz.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.