Audi, McLaren Group’u satın aldı

Yapılan mutabakatla bir arada Audi tüm kümenin denetimini ele almış oldu. Autocar’ın haberine nazaran, Audi McLaren Group’u büsbütün satın aldı …

16.11.2021
Audi, McLaren Group’u satın aldı

Yapılan mutabakatla bir arada Audi tüm kümenin denetimini ele almış oldu.

Autocar’ın haberine nazaran, Audi McLaren Group’u büsbütün satın aldı. Audi’nin sözcüsü ise Bloomberg’e verdiği demeçte şirketin birçok işbirliği seçeneğini rutin olarak değerlendirdiğini söyledi.

Koronavirüs salgınının tesirlerini üzerinden atmak isteyen yarış arabası üreticisi ve yarış ekibi McLaren, ortalarında Suudi Arabistan varlık fonunun da bulunduğu yatırımcılardan 760 milyon dolar fonlama temin etmişti.

Ares Management ve Suudi Arabistan Kamu Yatırım fonu 550 milyon dolarlık fon sağlarken, Bahreyn varlık fonu Mumtalakat ve birtakım yeni yatırımcılar yaklaşık 210 milyon dolarlık yatırım yapma kararı almıştı.

Fonlamada McLaren’e Goldman Sachs ve HSBC danışmanlık vermişti. Bahreyn varlık fonu denetiminde olan McLaren, Formula 1 yarışlarının salgın müddetince ertelenmesinden olumsuz etkilenmiş, otomotiv üretimini durdurmak zorunda kalmıştı.

İngiliz yarış arabası üreticisi McLaren, yarış ünitesinin üçte birini ABD’li bir konsorsiyuma satmak üzere muahede sağlamıştı.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.