Artık düşmanımızı biliyoruz ve hazırız

Ukrayna silahlı kuvvetleri, Rusya tarafında askeri güçlerin biriktiğine ait raporların akabinde ülke hudutlarına çok yakın aralıkta siperler …

21.12.2021
Artık düşmanımızı biliyoruz ve hazırız

Ukrayna silahlı kuvvetleri, Rusya tarafında askeri güçlerin biriktiğine ait raporların akabinde ülke hudutlarına çok yakın aralıkta siperler kazdı. Siperler, Ukrayna birlikleri ile Rus dayanaklı ayrılıkçı milisler ortasında 400 km’lik hudut çizgisi üzer…

Ukrayna silahlı kuvvetleri, Rusya tarafında askeri güçlerin biriktiğine ait raporların akabinde ülke hudutlarına çok yakın arada siperler kazdı. Siperler, Ukrayna birlikleri ile Rus dayanaklı ayrılıkçı milisler ortasında 400 km’lik hudut çizgisi üzerinde uzanıyor. Ukrayna kuvvetleri, termal kameralar ve dürbünlerle, insansız toprakların öbür tarafındaki birlikleri ve teçhizatı gözetliyor.

Ön cephede bulunan Ukrayna Ordusu Bölük Kumandanı Üsteğmen Anatolii Semenenko, Ukrayna kuvvetlerinin artık “bakış açısının değiştiğini” söyledi ve durumu şöyle açıkladı:

“2014’TE KARDEŞ OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZ KOMŞUMUZUN BİZE SALDIRACAĞINA İNANMAK ZORDU”

“Artık düşmanın kim olduğunu kesin olarak biliyoruz. 2014’te savaş başladığında Ukrayna’daki beşerler için kardeş olarak gördüğümüz komşumuzun bize saldıracağına inanmak zordu. Fakat artık hazırız”

Euronews’in AP’den aktardığına nazaran yalnızca birkaç km ötede, hududa yakın ve çatışmalar nedeniyle boşalmış olan bir maden kasabasının sokaklarında seyrek insan görülüyor.

“MAKİNELİ TÜFEKLERE ALIŞTIK”

Onlardan biri hududun yakınında yaşayan 13 yaşındaki Danya Kharchenko, amcasının ona öğrettiği teknikleri kullanarak balık tutmak için yakındaki bir gölete bisikletle gidiyor.

Amcası, savaş nedeniyle kenti terk eden birçok bireyden biri Kharchenko “Ateş ettiklerinde, açık yerdeyseniz bir doruğun altına saklanmalısınız. Şehirdeyseniz bir binaya yahut açıksa bir bodrum katına koşmalısınız” diye tavsiyede bulunduktan sonra “Birinci başta korkutucuydu, ancak artık makineli tüfeklere alıştık. Birinci vakitler kadar korkutucu değil” diye konuşuyor.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.