Anketlerde kararsız seçmenin fazlalığını gören AK Parti kolları sıvadı, sahada acil olarak harekete geçilecek

Politika Haberleri 2023 seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte siyasi partiler de çalışmalarını hızlandırdı. Anketler üzerinde inceleme …

29.08.2022
Anketlerde kararsız seçmenin fazlalığını gören AK Parti kolları sıvadı, sahada acil olarak harekete geçilecek

Politika Haberleri

2023 seçimlerinin yaklaşmasıyla birlikte siyasi partiler de çalışmalarını hızlandırdı. Anketler üzerinde inceleme gerçekleştiren AK Partili yetkililer ise kararsız ve protesto oylardaki artış nedeniyle kolları sıvadı.

HEDEF KÜSKÜN SEÇMENİ GERİ KAZANMAK

Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu’nun haberinegöre, 2023 seçimlerine yönelik hazırlıkları sürdüren AK Parti’de önümüzdeki süreçte yapılacak çalışmalar yüklü olarak ‘Sandığa gitmeyi düşünmeyen seçmen’ üzerinde ağırlaşacak.

“İKNA OLMAYA HAZIR BİR KÜME VAR”

AK Parti kaynakları, “AK Parti seçmeninden uzaklaşanlar var lakin şimdi bizden kopmamışlar. Bu kitle diğer partiye oy vermek istemiyor lakin bize de vermek istemiyorlar. Bunlar sandığa gitmeme taraftarı. Bunun birçok nedeni var. Kırgınlık, küskünlük, hayat pahalılığı ve ferdî nedenlerle AK Parti’ye uzak durmaya başlayan bir kitle var. Lakin birebir vakitte ikna olmaya da açık bir seçmen kümesi. Bunu yapılan anketlerde çapraz sorularda da tespit ediyoruz. Bu nedenle seçimlere kadar en kıymetli hede?miz, sandığa gitmek istemeyen bu kitleyi ikna ederek sandığa gitmelerini sağlamak olacak. Bunun için hem ekonomik manada atılacak adımlar, hem de bizim birebir yapacağımız görüşmelerle seçmen ikna olacaktır” dedi.

“TESPİT EDİP, GEREĞİNİ YAPIYORUZ”

Bu durumdaki seçmenleri tek tek tahlil ettiklerini belirten parti kurmayları “Hangi seçmen bize küsmüş, kızmış? Hangi seçmen kümesinde tıkanıklık var? Tüm bunları tespit edip, gereğini yapıyoruz” diye konuştu.

Seçmen,Ak Parti ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.