Ameliyat sonrasında vücudunda gazlı bez unutuldu iddiası

Ameliyat sonrasında bedeninde gazlı bez unutuldu tezi Nevşehir’de özel bir hastanede sezaryen ile doğum yapan hastanın bedeninde sargı bezi …

25.11.2021
Ameliyat sonrasında vücudunda gazlı bez unutuldu iddiası

Ameliyat sonrasında bedeninde gazlı bez unutuldu tezi Nevşehir’de özel bir hastanede sezaryen ile doğum yapan hastanın bedeninde sargı bezi unutulduğu ileri sürüldü.

NEVŞEHİR (İHA) – Ameliyat sonrasında bedeninde gazlı bez unutuldu tezi

NEVŞEHİR – Nevşehir‘de özel bir hastanede sezaryen ile doğum yapan hastanın bedeninde sargı bezi unutulduğu ileri sürüldü.

Edinilen bilgi ve tezlere nazaran, İlayda A. geçtiğimiz günlerde Nevşehir’deki Özel Versa Hastanesi’nde sezaryen ile doğum yaparak bir kız çocuğu dünyaya getirdi. 1 Gün hastanede yatan anne İlayda A., daha sonra taburcu edilerek meskenine gitti. Doğumun akabinde meskeninde sık sık rahatsızlanan anne, ortadan 1 hafta geçmeden tekrardan doğum yaptığı hastaneye başvurarak şikayetini lisana getirdi. Yapılan analizler sonucunda hastanın bedeninde ameliyat esnasında sargı bezi unutulduğu ve bundan kaynaklı da kana iltihap karıştığı konu bahis oldu.. Annenin bedenindeki bez, farklı bir tabip tarafından çıkartıldı. Aldığı antibiyotikler yüzünden şimdi 1 haftalık çocuğunu dahi emziremeyen İlayda A.; yaşanan bu olay sonrası ruhsal olarak büyük ıstıraplar yaşadığını belirtti. Hastaneden taburcu olmaya hazırlanan genç annenin yakınları; bu durumu büyük bir ihmal olarak kıymetlendirerek hem hekim, hem de hastane hakkında kabahat duyurusunda bulunacak.

Hastaneden açıklama

Özel Versa Hastanesi Bayan Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Cem Işıktaş, tezlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Olayda ismi geçen hastaya sezaryen ile doğum yaptırıldı. Bu ortada kanamasını tedbire emeliyle kendisinin de alabileceği küçük bir tampon uygulandı. Hastaya da bunun bilgisi ameliyathanede verildi. Daha sonra hasta ikinci sefer hastanemize müracaat etti. O gün ben kent dışında olduğum için hastaya öteki nöbetçi tabip arkadaşım müdahale etti. Hastaya ikinci gelişinde katiyen cerrahi bir müdahale yapılmamıştır. Hasta, hastanemize başvurduğunda hayatını tehdit edecek rastgele bir enfeksiyon muhakkak yoktur. Hasta müşahede emeliyle hastanede yatırılmıştır. Müşahede sonrası rastgele bir sorun olmadığı görülerek taburcu edilmiştir. Bu olayda bahsi geçen batın bölgesinde gazlı bez unutulması olayı muhakkak gerçek değildir. Hastada hayatı tehdit edici bir enfeksiyon mutlaka oluşmamıştır. Bütün analiz sonuçları hastanemizde mevcuttur. Olayı kamuoyunun takdirine bırakıyorum” dedi.

İhlas Haber Ajansı / Asım Çapacı – Son Dakika Haberleri

Kaynak: Haberler.com

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.