Altının gram fiyatı son 2 ayın en yüksek seviyesi olan 845 liradan işlem görüyor

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının akabinde son 2 ayın en yüksek düzeyi olan 845 liradan süreç görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek …

22.02.2022
Altının gram fiyatı son 2 ayın en yüksek seviyesi olan 845 liradan işlem görüyor

Altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının akabinde son 2 ayın en yüksek düzeyi olan 845 liradan süreç görüyor. Birebir dakikalarda çeyrek altın 1.358 lira, cumhuriyet altını da 5.591 liradan satılıyor.

Dün, altının ons fiyatındaki yükselişe paralel kıymet kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,5 artışla 837,2 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, yeni güne de yükselişle başlamasının akabinde skent aydın haberlerit 11.05 prestijiyle 845 liradan süreç görüyor.

ÇEYREK VE CUMHURİYET NE KADAR?

Birebir dakikalarda çeyrek altın 1.358 lira, cumhuriyet altını da 5.591 liradan satılıyor. Dün, Rusya‘nın Ukrayna‘nın doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçıların kelamda idarelerini tanımasının akabinde altının ons fiyatı 1.914 dolarla 8 ayın doruğunu gördü. Yükseliş eğilimini bugüne de taşıyan ons altın, şu dakikalarda yüzde 0,2 artışla 1.908 dolardan alıcı buluyor.

ONS ALTINDA 1.930 DOLAR DİRENÇ POZİSYONUNDA

Dün gece acil toplanan Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Kurulu de Ukrayna ve Rusya ortasında gelinen noktanın son derece tehlikeli olduğunu, büyük çatışma riski taşıyan gelişmelerin ne kıymetine olursa olsun önlenmesi gerektiğini bildirdi. Analistler, Rusya-Ukrayna krizinin askeri bir çatışmaya dönüşüp dönüşmeyeceğine dair kaygıların artmasıyla global çapta risk iştahının gerilediğini belirterek, inançlı liman olarak nitelendirilen altına talebin devam ettiğini söyledi. Bugün Almanya’da Ifo iş ortamı itimat endeksi, ABD’de imalat sanayi ve hizmet dalı Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere data gündeminin takip edileceğini aktaran analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.880 doların dayanak, 1.930 doların direnç pozisyonunda olduğunu kaydetti.

kent aydın haberleri / Muhammed Said Tanıl – İktisat

Dolar,Altın,Ons,Altının ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için İktisat sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.