Altın Uçuşa Geçiyor! 1 Ayda Öyle Bir Seviye Geliyor Ki! Selcoin ‘Sakın’ Dedi Tahmini Verdi

Yayınladığı piyasa görüntüleri ile dikkatleri üzerine çeken Piyasa Analisti Selcoin, Amerika’da açıklanan enflasyon bilgilerinden sonra FED’in …

11.08.2022
Altın Uçuşa Geçiyor! 1 Ayda Öyle Bir Seviye Geliyor Ki! Selcoin ‘Sakın’ Dedi Tahmini Verdi

Yayınladığı piyasa görüntüleri ile dikkatleri üzerine çeken Piyasa Analisti Selcoin, Amerika’da açıklanan enflasyon bilgilerinden sonra FED’in alacağı faiz kararları ve piyasalara tesirlerini kıymetlendirdi. Açıklanan enflasyon verisi sonrası piyasalarda yukar…

Yayınladığı piyasa görüntüleri ile dikkatleri üzerine çeken Piyasa Analisti Selcoin, Amerika’da açıklanan enflasyon bilgilerinden sonra FED’in alacağı faiz kararları ve piyasalara tesirlerini kıymetlendirdi. Açıklanan enflasyon verisi sonrası piyasalarda üst istikametli hareketlerin yaşandığını tabir eden Selcoin, emtia fiyatlarını etkileyecek bir kaç noktaya değindi. İler ki günlerde hoş hareket alanlarının olacağını belirten Selcoin, Eylül ayına kadar süreç olduğunu söyledi.

PİYASALAR HAREKETLENDİ

Türkiye Merkez Bankası’nın rezervlerinde büyüme olduğunu söz eden Selcoin, “Piyasalarda hoş fiyat akışları var” diyerek, Avrupa ülkelerinde enflasyonu düşüren atılımlara de değindi. Almanya’nın vergi planı olduğnu belirtti. Enflasyonu düşürmeye yönelik atılımların geldiğini söyleye Selcoin, piyasalar hareketlenme yaşandığını ve Amerikan borsalarında üst istikametli fitiller atıldığının altını çizdi. Kripto parada içinde birebir durum yaşandığını kelamlarına ekledi.

DOLARDA KRİTİK 18 LİRA SEVİYESİ

Dolar kuru için kritik seviyeyi veren Selcoin, 18 lira düzeyinde değinerek, “Dolar/TL 18 düzeyini aşmadıkça yükseliş trendini konuşamayacağız. 5 saniyede 17,60 düzeyinde takviye düzeyi oluşturdu” dedi.

GRAM ALTINDA EŞİK GEÇİLİYOR

Ons altın kritik 1780 dolar düzeyinin aşıldığını kaydeden Selcoin, Gram altın rahat nefes aldığını belirtti. Gram altının 1400 düzeylerine çıkacağını öngören Selcoin, “Şu an bir 1037 düzeyinde kopma yaşıyor. Bu kopuş 1200 düzeylerine bu hafta taşıyacak. Gümüş de gram altın üzere üst taraflı durumlar var.” yorumunda bulundu.

21 EYLÜL TARİHİNDE YÜKSELİŞLER PATLAYABİLİR

Özellikle 21 Eylül 2022 tarihi üzerine duran Selcoin, FED’in faiz kararının piyasaları derinden etkileyeceğini ve yükselişlerin hızlanacağını belirtti. Altın ve gümüş tarafında müspet durumların yaşanacağını tabir eden Selcoin,”Bu bilgiler bize enflasyon verisinin olumlu etkilediğini gördük 21 Eylül’e kadar piyasada hoş yükselişler olacak. Amerika’nın faiz artışı 21 Eylül tarihinde olacak ve yeni fiyatlanmalar olacaktır. Altın ve gümüşte olumlu alanlar görünüyor” sözlerini kullandı.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.