ABD Adalet Bakanı, Trump’ın evine yapılan baskınla ilgili konuştu: Kimseyi kayırmadan hukuku kullanacağız

ABD’de 8 Ağustos’ta eski lider Donald Trump’ın meskeninin FBI tarafından basılmasının akabinde ABD Adalet Bakanı Merrick Garland açıklamalarda …

12.08.2022
ABD Adalet Bakanı, Trump’ın evine yapılan baskınla ilgili konuştu: Kimseyi kayırmadan hukuku kullanacağız

ABD’de 8 Ağustos’ta eski lider Donald Trump’ın meskeninin FBI tarafından basılmasının akabinde ABD Adalet Bakanı Merrick Garland açıklamalarda bulundu. Garland baskına ait yaptığı açıklamasında, “Kimseyi kayırmadan hukuku kullanacağız” sözlerini kullan…

ABD’de 8 Ağustos’ta eski lider Donald Trump’ın konutunun FBI tarafından basılmasının akabinde ABD Adalet Bakanı Merrick Garland açıklamalarda bulundu. Garland baskına ait yaptığı açıklamasında, “Kimseyi kayırmadan hukuku kullanacağız” tabirlerini kullandı.

Trump’ın konutuna FBI baskını

ABD’de geçtiğimiz günlerde birinci sefer eski bir liderin meskeni FBI tarafından basılmıştı. Eski Lider Donald Trump’ın Beyaz Saray’dan sonra yerleştiği Florida’daki lüks yerleşkesini basan casuslar Trump’ın kasasını kırmıştı. Baskının, Trump’ın Beyaz Saray’dan götürdüğü resmi dokümanlarla irtibatlı olduğu belirtilmişti. Trump ise baskının 2024 adaylığını engelleme eforu olduğunu sav ederek “Florida, Palm Beach’teki konutum Mar-A-Lago, büyük bir FBI casusu kümesi tarafından baskın yapılıp işgal edildi, bu milletimiz için karanlık bir vakittir. Daha evvel hiçbir ABD Liderinin başına bu türlü bir şey gelmedi” sözlerini kullanmıştı.

ABD Adalet Bakanı’ndan baskın açıklaması

ABD Adalet Bakanı Garland, Trupm’ın meskenine FBI baskınıyla ilgili konuştu. Garland, aramanın bir yargıç tarafından çıkarıldığını ve kendisinin de aramayı şahsî olarak onayladığını belirterek, “Hukukun üstünlüğüne sadakatle bağlılık, bakanlığın ve demokrasinin temel taşıdır. Bu korkusuzca ve kayırmadan uygulanacaktır” dedi.

Garland, aramanın akabinde kurumun çeşitli istikametlerine yönelik son ataklara da değinirken bu çeşit hücumlar sırasında “boş durmayacağım” dedi.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.