Almanya’da Türklere yönelik ırkçı saldırı

Almanya’da Türklere yönelik ataklar sürüyor. Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Dortmund kentinde bir Türk’e patates büfesi, kimliği bilinmeyen …

05.01.2022
Almanya’da Türklere yönelik ırkçı saldırı

Almanya’da Türklere yönelik ataklar sürüyor. Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Dortmund kentinde bir Türk’e patates büfesi, kimliği bilinmeyen kişi yahut bireyler tarafından kundaklandı.GECE GELİP TÜRKLERİN İŞYERİNİ YAKTILARGece yarısı meydana gelen kund…

Almanya’da Türklere yönelik taarruzlar sürüyor. Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Dortmund kentinde bir Türk’e patates büfesi, kimliği bilinmeyen kişi yahut bireyler tarafından kundaklandı.

GECE GELİP TÜRKLERİN İŞYERİNİ YAKTILAR

Gece yarısı meydana gelen kundaklama olayında ölen yahut yaralanan olmazken, büfede 35 bin Euro meblağında maddi hasar meydana geldi.

Dortmund İtfaiye Sözcüsü Andreas Pisarski, gece yarısı polisten gelen davet ile olay yerine gittiklerini, olay yerine vardıklarında büfenin büsbütün yandığını belirtti. Pisarski, yangının konutlara sıçramaması için itfaiye gruplarının skent aydın haberleritlerce süren soğutma çalışması yaptığını söyledi.

35 BİN EUROLUK ZİYAN VAR

Dortmund polisi ise büfe sahibinin ismini Tamer Gökmen olarak açıklarken, Gökmen’in iki yıl evvel satın aldığı büfenin bakımını yaptıktan sonra satışa başladığını belirtti ve olayla ilgili geniş çaplı araştırma başlatıldığını duyurdu.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.