Allegra Stratton ‘parti videosu’ nedeniyle istifa etti

İngiltere’yi sarsan “Noel partisi videosu” istifa getirdi. Geçtiğimiz yıl İngiltere’de uygulanan Kovid-19 kısıtlamaları sırasında hükümetin …

09.12.2021
Allegra Stratton ‘parti videosu’ nedeniyle istifa etti

İngiltere’yi sarsan “Noel partisi videosu” istifa getirdi. Geçtiğimiz yıl İngiltere’de uygulanan Kovid-19 kısıtlamaları sırasında hükümetin tedbirlerini küçümseyici latifeler yapan ve Başbakanlıkta misyonlu isimlerin Noel partisine katıldığını söyleyen Başbak…

İngiltere‘yi sarsan “Noel partisi videosu” istifa getirdi. Geçtiğimiz yıl İngiltere’de uygulanan Kovid-19 kısıtlamaları sırasında hükümetin tedbirlerini küçümseyici latifeler yapan ve Başbakanlıkta misyonlu isimlerin Noel partisine katıldığını söyleyen Başbakan Boris Johnson’ın danışmanı Allegra Stratton, misyonundan istifa etti.

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında, ülkede önemli kısıtlamarın uygulandığı devirde çekildiği ortaya çıkan bir görüntüde Başbakan Johnson’ın danışmanları olarak Noel partisine katıldıklarını söyleyen Stratton, görüntünün ortaya çıkmasından yaklaşık 20 skent aydın haberlerit sonra istifa etti.

İngiltere basınına sızan imgelerde Stratton’un, Kovid-19 kısıtlamaları hakkında latife yaptığı ve danışmanların “peynir ve şarap” eşliğinde Noel partisine katıldığını söylediği görüldü.

Basına sızan manzaralar hakkında açıklamada bulunan Stratton, yaptığı latife için “çok üzgün olduğunu” söyledi. Stratton, “İngiliz halkı Kovid-19’a karşı savaşta çok büyük fedakarlıklar yaptı. Basına sızan görüntüdeki yorumlarımın dikkati öbür istikamete çekmesinden korkuyorum. Söylediklerim, insanların uymak için her şeyi yaptıkları kuralları hafife alıyor üzere görünüyor fakat maksadım asla bu değildi” dedi. Stratton, “İnsanların hissettiği öfke ve hayal kırıklığını anlıyorum. Hayatım boyunca kullandığım bu kelamlar için pişmanlık duyacağım” diyerek kamuoyundan özür diledi. Stratton, “Sevdiklerini kaybeden, kendini herkesten izole eden ve işleriyle uğraş eden hepinizden özür diliyorum ve bu nedenle bugün istifamı sundum” tabirlerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.