AK Partili Aydemir: Dünya bize gıptayla bakıyor

Yerli Malı Haftası’nda konuşan AK Partili Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti’nin kuşatıcı siyasetlerinin sonucunda Türkiye’nin dış siyasette …

13.12.2021
AK Partili Aydemir: Dünya bize gıptayla bakıyor

Yerli Malı Haftası’nda konuşan AK Partili Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti’nin kuşatıcı siyasetlerinin sonucunda Türkiye’nin dış siyasette saygınlığının arttığını söyledi. Aydemir, “Dünyanın gıptayla baktığı, bizden ithal ettiği yerli mallarımız v…

Yerli Malı Haftası’nda konuşan AK Partili Milletvekili İbrahim Aydemir, AK Parti’nin kuşatıcı siyasetlerinin sonucunda Türkiye’nin dış siyasette saygınlığının arttığını söyledi. Aydemir, “Dünyanın gıptayla baktığı, bizden ithal ettiği yerli mallarımız var” tabirlerini kullandı.

AK PARTİ’NİN KUŞATICI SİYASETLERİ SAYGINLIĞI ARTTIRDI

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, salgına karşın turizm gelirlerinde geçen yıla nazaran artış görüldüğünü söz ederek, ” AK Parti’nin kültür kıymet ve varlıklarını kuşatıcı siyasetinin tesirlerinin, köylerde ve mezralarda bu varlıkların tespiti ve turizmin gelişmesinde hissedildiğini lisana getiren Aydemir, öte yandan etkin dış siyaset sayesinde Türkiye’nin saygınlığının çok yüksek olduğunu” belirtti.

Aydemir, Türkiye İstatistik Kurumunun açıkladığı sanayi üretim endeksinde 11 aydır süren artışın ve cari açıktaki olumlu bilgilerin, Türkiye iktisadı açısından ilerleyen periyotta güzele işaret ettiğini kaydetti.

AK Partili Aydemir, Erzurum’da kış sporlarına yönelik yatırımların bugün meyvelerini vermeye başladığını da söz ederek, kayakla atlamada memleketler arası başarılarından ötürü Fatih Arda İpcioğlu’nu kutladı.

“DÜNYA BİZE GIPTAYLA BAKIYOR”

Yerli Malı Haftası’nın bu hafta kutlanacağını belirten Aydemir, “Yerli üretimde önemli uzaklıklar aldık. Eskiyle kıyas götürmeyecek kadar yerli malı üretiyoruz. Dünyanın gıptayla baktığı, bizden ithal ettiği yerli mallarımız var. Bunları sahipleniyoruz ve bunlarla iftrehberaydin.comr ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı’mızın çıkarmış olduğu kararname ile ‘Made in Turkey’ tabiri artık ‘Made in Türkiye’ biçiminde kullanılacak. Bunu, Türkiye markasını çok daha berrak ve net hale getirebilmek için yapıyoruz.” formunda konuştu.

MİT’E TEŞEKKÜR ETTİ

İktidarın terörle çabadaki kararlılığına dikkati çeken Aydemir, MİT ve TSK’ye, yürüttükleri son operasyonda, 9 terör örgütü üyesini etkisiz hale getirmeleri hasebiyle teşekkür etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

aydın sarı otobüs saatleri aydın izmir denizli tren saatleri