AK Parti’den emekli milletvekili maaşlarına düzenleme sinyali

AK Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Bütün emekliler yılbaşı ve yıl sonundaki enflasyon farklarından faydalanırken yalnızca …

07.01.2022
AK Parti’den emekli milletvekili maaşlarına düzenleme sinyali

AK Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Bütün emekliler yılbaşı ve yıl sonundaki enflasyon farklarından faydalanırken yalnızca milletvekilleri bu farktan faydalanamıyor. Parlamenterler Birliği de ‘milletvekillerine uygulanmaması haksızlık’ diye söz et…

AK Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, “Bütün emekliler yılbaşı ve yıl sonundaki enflasyon farklarından faydalanırken yalnızca milletvekilleri bu farktan faydalanamıyor. Parlamenterler Birliği de ‘milletvekillerine uygulanmaması haksızlık’ diye söz ettiler. Biz de ‘görüşün, öbür siyasi partiler buna olumlu derlerse, ortak önerge vermeye razı olurlarsa biz üzerimize düşeni yaparız’ dedik” dedi.

“VALİ Mkent aydın haberleriŞLARI EMEKLİ MİLLETVEKİLLERİNİ GEÇTİ”

AK Parti’li Mustafa Elitaş, TBMM’de basın mensuplarına, milletvekillerinin emekli mkent aydın haberlerişlarına ait açıklama yaptı. Elitaş, Parlamenterler Birliği’nin bu mevzuyu tüm partilerle görüştüğüne vurgu yaparak, “Milletvekili emekli mkent aydın haberlerişları 6’ncı, 7’nci sıradayken, şu anda 12, 13’üncü sıraya gelmişler. Emekli milletvekilleri, ‘Vali ile bizim ortamızda 2021 yılında 3 bin lira fark varken, 2022 sonunda vali bizi geçiyor’ dediler. Hasebiyle bütün partilerle görüşmüşler. Parlamenter Birliği bize de geldi. Biz de dedik ki ‘Hak kaybı var. 13 milyon emekli bundan faydalanıyor. Yalnızca 2 bin milletvekili emeklisi yararlanamıyor. Bütün siyasi partiler ortak önerge verirse, biz de buna katılırız’ dedik” tabirlerini kullandı.

“EMEKLİ MİLLETVEKİLİ 16 BİN LİRA ALIYOR”

Elitaş, şu anda emekli milletvekili mkent aydın haberlerişının 2021 sonu prestijiyle 16 bin lira civarında olduğunu hatırlatarak, “Bütün emekliler yılbaşı ve yıl sonundaki enflasyon farklarından faydalanırken yalnızca milletvekilleri bu farktan faydalanamıyor. Parlamenterler Birliği de, ‘milletvekillerine uygulanmaması haksızlık’ diye tabir ettiler. Biz de ‘görüşün, başka siyasi partiler buna olumlu derlerse, ortak önerge vermeye razı olurlarsa biz üzerimize düşeni yaparız’ dedik” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.