AK Parti’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “diktatör” diyen Canan Kaftancıoğlu’na sert yanıt! CHP yönetimine çağrı yaptılar

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, evvelki gün partisinin 81 vilayet gençlik kolları liderlerine seslenip değerlendirmelerde bulundu …

14.08.2022
AK Parti’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “diktatör” diyen Canan Kaftancıoğlu’na sert yanıt! CHP yönetimine çağrı yaptılar

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, evvelki gün partisinin 81 vilayet gençlik kolları liderlerine seslenip değerlendirmelerde bulundu. Kaftancıoğlu’nun bu konuşmada sarf ettiği “Partimize, partimizin birincielerine, gençliğinize, kendinize ve sizlerin haya…

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, evvelki gün partisinin 81 vilayet gençlik kolları liderlerine seslenip değerlendirmelerde bulundu. Kaftancıoğlu’nun bu konuşmada sarf ettiği “Partimize, partimizin birincielerine, gençliğinize, kendinize ve sizlerin hayallerini maksatları haline getiren genel liderimize, genel liderimizin sizlere sunduğu imkanlar ve sizin genel liderimize, partimize oluşturduğunuz ve artırdığınız güce güvenerek tahminen de dünya tarihinde bir birincii başaracağız. Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz” kelamları ise tepki çekti.

“ÖRGÜTLÜ NEFRET SİYASETİNİN İSTANBUL TEMSİLCİSİ”

Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise, Kaftancıoğlu’nun bu kelamlarına zehir zemberek sözlerle karşılık verdi. Çelik’in toplumsal internet hesabından yaptığı açıklamada şu tabirler yer aldı: “Örgütlü nefret siyasetinin İstanbul temsilcilerinden biri Cumhurbaşkanımızı “diktatör” diyerek gaye almış. Bu siyasi ahlaksızlığı yapanlar Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamına saygısızlık ediyorlar. Tıpkı vakitte ulusal iradeyi maksat alıyorlar. Demokrasi düşmanlığı budur.

“SEÇİM DIŞINDA NEYİ KASTETTİKLERİ ASIL NİYETLERİDİR”

Milli iradeyle hengameli bu zihniyet daha evvel de “Erken seçimle yahut öteki bir şekilde” iktidarı devirmekten kelam ederek, demokrasi düşmanı müdahale davetinde bulunuyordu. Seçimle iktidar değişimi nasıl olur herkes biliyor. Seçim dışında neyi kastettikleri ise asıl niyetleridir. Örgütlü nefret siyaseti, gerçek niyetini demokratik telaffuzun gerisine saklayarak sinsi bir oyun oynuyor. Gerçek demokrasi imtihanlarında ise daima sınıfta kalıyorlar.

“DEMOKRATİK SİYASETİN NAMUSUNA KASTETMEKTİR”

Milletimizin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanına “diktatör” demek, demokratik siyaseti nefret siyasetinin örtüsü olarak kullananların lisanıdır. Cumhurbaşkanımıza muhalefet lisanıyla değil Yassıada lisanıyla hitap etmek, demokratik siyasetin namusuna kastetmektir. Yassıada Zihniyeti ile ortasına uzaklık koyamayanlar Cumhuriyetten, demokrasiden ve ulusal iradeden kelam edemez!

“CHP İDARESİ BU KELAM HAKKINDA NET BİR HAL ALMALIDIR”

Söz,Siyasetin,Parti,Demokrasi ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.