ABD’li regülatörden kripto parada düzenleme çağrısı

ABD’de Fed, Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve Para Ünitesi Kontrol Ofisi’nin (OCC) kripto paralar konusunda ortak bir açıklamaya hazırlandığı …

17.11.2021
ABD’li regülatörden kripto parada düzenleme çağrısı

ABD’de Fed, Federal Mevduat Sigorta Kurumu ve Para Ünitesi Kontrol Ofisi’nin (OCC) kripto paralar konusunda ortak bir açıklamaya hazırlandığı belirtildi. OCC Lider Vekili Michael Hsu kelam gelimi edilen ortak açıklamanın kripto para dalı için çok dostça…

ABD’de kripto paralar dijital tokenların regülasyonuna daha temkinli bir yaklaşım duyurmaya hazırlanan bankacılık denetleme kuruluşlarından kaynaklanan yeni bir mahzurla müsabakaya hazırlanıyor.

Para Ünitesi Kontrol Ofisi (OCC) Lider Vekili Michael Hsu, federal kurumların, hükümetin sanal paraları daha yeterli ele alabilmek için bu yıl hazırladığı bir gözden geçirme olan “kripto koşusu”nun sonuçlarını içeren bir ortak açıklama yapmaya yakın olduğunu söyledi.

Hsu, OCC, Fed ve Federal Mevduat Sigorta Kurumu’nun ortak açıklamasının dal için çok dostça olmadığını işaret etti.

Hsu, mesken sahipliğini Philadelphia Fed’in yaptığı bir finansal teknoloji konferansında yaptığı açıklamada, “Kurumlar kripto faaliyetlerine yüksek bir temkinlilik derecesi ile birlikte çok dikkatli yaklaşıyor” dedi.

Hsu ayrıyeten, Trump’ın başkanlık periyodunun sonunda OCC tarafından açıklanan unsurların bankaları kripto para işine girmeye teşvik etme biçiminde değerlendirilmemesi gerektiğini de söyledi. Hsu, OCC’nin, evvelki lider vekili Brian Brooks vaktinde hazırladığı yorumsal mektuplar olarak isimlendirilen teşebbüse açıklık getirmeye hazırlandığını belirtti. Brooks dijital token firmalarının güçlü bir destekçisi ve artık bu firmalardan birinde çalışıyor.

Hsu, “Yapılacak açıklamalar, güvenlik ve sağlamlığın inanılmaz olduğunu vurgulayacak. Çok dikkatli ve temkinli ilerleyeceğiz ve bankaları da birebir halde ele alacağız” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.