ABD’de 6 Ocak Kongre baskınının duruşmasını 20 milyona yakın kişi seyretti

Reyting izleme kuruluşu Nielsen’in datalarına nazaran, ABD’de perşembe akşamı gerçekleştirilen 6 Ocak Kongre baskını hakkındaki birinci duruşma …

11.06.2022
ABD’de 6 Ocak Kongre baskınının duruşmasını 20 milyona yakın kişi seyretti

Reyting izleme kuruluşu Nielsen’in datalarına nazaran, ABD’de perşembe akşamı gerçekleştirilen 6 Ocak Kongre baskını hakkındaki birinci duruşma, 20 milyon civarında izleyici topladı.Kongre binasında, Temsilciler Meclisi 6 Ocak Özel Komitesi’nde yapılan ve iki sa…

Reyting izleme kuruluşu Nielsen‘in datalarına nazaran, ABD‘de perşembe akşamı gerçekleştirilen 6 Ocak Kongre baskını hakkındaki birinci duruşma, 20 milyon civarında izleyici topladı.

Kongre binasında, Temsilciler Meclisi 6 Ocak Özel Komitesi’nde yapılan ve iki skent aydın haberlerit süren oturum, birçok ABD televizyonu tarafından günlük programları askıya alınarak canlı yayınlandı.

Nielsen raporuna nazaran, ABD seyircisi oturumu seyretmek için birinci olarak ABC (4,8 milyon), ikinci olarak NBC (3.5 milyon) ve üçüncü sırada CBS (3,3 milyon) kanallarını tercih etti.

Kablolu yayında ise MSNBC duruşmayı verdiği müddet zarfınca olağandan 4 kat daha fazla olan 4,1 milyon izleyiciye ulaştı.

Eski ABD Lideri Donald Trump’ın suçlandığı ve kızı Ivanka Trump’ın da görüntü kaydından tabirinin dinlenildiği oturumu YouTubeTV ve öbür çevrim içi platformlar üzerinden takip edenlerin bu sayılara dahil olmadığı belirtildi.

ABD Lideri Joe Biden’ın mart ayındaki Birliğin Durumu konuşmasını 38 milyon, Trump’ın 2020’deki misyondan alma oturumunu 9 milyon kişinin seyrettiği kaydedilmişti.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.