ABD ordusu, Ukrayna askerlerini Almanya’da eğitmeye başladı

Günlük basın toplantısında Kirby, “Bugün, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ile Almanya’daki ABD askeri tesislerinde …

30.04.2022
ABD ordusu, Ukrayna askerlerini Almanya’da eğitmeye başladı

Günlük basın toplantısında Kirby, “Bugün, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ile Almanya’daki ABD askeri tesislerinde kilit sistemler konusunda eğitime başladığını duyurabilirim” dedi.Kirby, eğitimin ABD Avrupa ve Afrika Komutanlığ…

Günlük basın toplantısında Kirby, “Bugün, Amerika Birleşik Devletleri’nin Ukrayna Silahlı Kuvvetleri ile Almanya’daki ABD askeri tesislerinde kilit sistemler konusunda eğitime başladığını duyurabilirim” dedi.

Kirby, eğitimin ABD Avrupa ve Afrika Komutanlığı ile Almanya tarafından koordineli yapılacağını ve savaştan çabucak evvel Ukrayna’dan çekilen 160 kişilik Florida Ulusal Muhafız Birliği tarafından icra edileceğini belirtti.

“Putin’in psikolojisiyle ilgili konuşamam lakin sanırım hepimiz onun ahlaksızlığıyla ilgili konuşabiliriz”

Sözcü, savaşın Donbas’ta ağırlaşmasıyla eğitimin ABD’nin yakın vakitte Ukrayna’ya tedarik ettiği radar ve top sistemleri dahil, “Ukrayna’nın Rusya’nın Doğu Ukrayna’da başlattığı saldırısına karşı koyma yeteneğini güçlendirecek yeni sistemler” üzerine olacağını vurguladı.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’i hala rasyonel bir aktör olarak görüp görmediklerine ait soruya karşılık veren Kirby, “Vladimir Putin’in psikolojisine girmeyeceğim. Ukrayna’da yaptıklarına, kuvvetlerinin Ukrayna’da yaptıklarına bakmak ve rastgele bir ahlaki bireyin bunu haklı çıkarabileceğini düşünmek sıkıntı. Birtakım fotoğraflara bakıp onun âlâ düşündüğünü hayal etmek güç. Önemli, olgun başkan bunu yapamaz. Bu yüzden onun psikolojisiyle ilgili konuşamam lakin sanırım hepimiz onun ahlaksızlığıyla ilgili konuşabiliriz” dedi.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.