ABD destroyeri Sarayburnu Limanı’na demirledi

Arleigh Burke sınıfı güdümlü füze destroyeri USS Porter (DDG 78) Karadeniz’den ayrılarak, liman ziyareti gerçekleştirmek üzere İstanbul’a geldi …

16.11.2021
ABD destroyeri Sarayburnu Limanı’na demirledi

Arleigh Burke sınıfı güdümlü füze destroyeri USS Porter (DDG 78) Karadeniz’den ayrılarak, liman ziyareti gerçekleştirmek üzere İstanbul’a geldi.Porter, NATO müttefikleri ve bölgedeki ortakları ile faaliyetlerini yerine getirmek üzere 30 Ekim’de Karadeniz’…

Arleigh Burke sınıfı güdümlü füze destroyeri USS Porter (DDG 78) Karadeniz’den ayrılarak, liman ziyareti gerçekleştirmek üzere İstanbul’a geldi.

Porter, NATO müttefikleri ve bölgedeki ortakları ile faaliyetlerini yerine getirmek üzere 30 Ekim’de Karadeniz’e gitmişti.

Porter, Karadeniz’de, Blue Ridge sınıfı ABD Altıncı Filosu (SIXTHFLT) sancak gemisi olan komuta ve denetim gemisi USS Mount Whitney (LCC 20) ve Henry J. Kaiser sınıfı denizde ikmal muharebe dayanak gemisi USNS John Lenthall’ın yanı sıra (T-AO 189), Bulgaristan, Romanya, Türkiye ve Ukrayna’nın deniz kuvvetlerinden gemilerle birlikte gemi hareket tatbikatlarında bulunma fırsatını yakaladı.

Porter, şu anda Altıncı Filo operasyon bölgesinde onuncu devriyesini gerçekleştiriyor.

İspanya’nın Rota kentinde ileri konuşlandırılan Porter, Karadeniz de dahil olmak üzere Avrupa’daki ABD ulusal güvenlik menfaatlerini desteklemek amacıyla, ABD Altıncı Filosu operasyon alanında faaliyetlerini yerine getiriyor.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.