96 düzensiz göçmen kurtarıldı, 3 göçmen kaçakçısı yakalandı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde iki, Didim’de bir olmak üzere üç farklı operasyonda 96 mülteci göçmen şahıslar kurtarılırken, 3 göçmen kaçakçısı ise …

29.09.2022
96 düzensiz göçmen kurtarıldı, 3 göçmen kaçakçısı yakalandı

Aydın’ın Kuşadası ilçesinde iki, Didim’de bir olmak üzere üç farklı operasyonda 96 mülteci göçmen şahıslar kurtarılırken, 3 göçmen kaçakçısı ise yakalandı.

Aydın‘ın Kuşadası ilçesinde iki, Didim’de bir olmak üzere üç farklı operasyonda 96 mülteci göçmen şahıslar kurtarılırken, 3 göçmen kaçakçısı ise yakalandı.

Olay Yerinden Aktarılan Bilgilere nazaran, Kuşadası ilçesi açıklarında iki farklı operasyonda lastik bot içerisinde bir küme mülteci göçmen şahıslarlerin olduğu bilgisinin alınması üzerine görevlendirilen Kıyı Güvenlik Botu Yunanistan unsurlarınca Türk Karasularına geri itilen lastik bot içerisindeki toplam 73 mülteci göçmen şahıslar kurtarıldı.

Özel teknedeki mülteci göçmen şahıslarler kurtarıldı

Didim ilçesi açıklarında özel tekne içerisinde bir küme mülteci göçmen şahıslar olduğu bilgisinin alınması üzerine görevlendirilen Kıyı Güvenlik Botları tarafından Yunanistan unsurlarınca Türk Karasularına geri itilen özel tekne içerisindeki 23 mülteci göçmen şahıslar kurtarıldı. Teknede bulunan 3 göçmen kaçakçısı şüphelisi ise yakalandı.

Yapılan operasyonlarda kurtarılan 96 mülteci göçmen şahıslar süreçlerinin akabinde Vilayet Göç Yönetimi Müdürlüğü’ne gönderilirken, yakalanan 3 göçmen kaçakçısı şüphelisi hakkında isimli süreç başlatıldı.

(Rehber Aydın Haberleri /rehberaydin.com)

Kaynak: aydın haberleri / 3. Sayfa

Mülteci Göçmen Şahıslar ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.