25. Altın Güvercin’in sahibi Merve Öner Demir oldu

Yerel Haberler 25. Altın Güvercin’in sahibi Merve Öner Demir oldu AYDIN Bu yıl 25’inci defa düzenlenen Kuşadası Altın Güvercin Beste …

12.09.2022
25. Altın Güvercin’in sahibi Merve Öner Demir oldu

Yerel Haberler

25. Altın Güvercin’in sahibi Merve Öner Demir oldu

AYDIN Bu yıl 25’inci defa düzenlenen Kuşadası Altın Güvercin Beste Müsabakası harika bir final gecesine imza attı. Yıllar sonra tekrar Özer Türk Stadyumu’nda gerçekleşen Altın Güvercin Beste Yarışı’nın final gecesini binlerce kişi izledi. Sunuculuğunu ünlü televizyoncu Okan Bayülgen’in yaptığı, 25. Altın Güvercin’de kelamı ve müziği Merve Öner Demirci’ye ilişkin olan ve Ezgi Gürbüz tarafından yorumlanan “Birdenbire Olmaz” isimli beste birinci oldu. Türk pop müziğinin güçlü sesi Sertab Erener müzikleri ile Altın Güvercin coşkusunu tepeye taşıdı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, Kuşadası Belediyesi ve Kuşadası Altın Güvercin Kültür, Sanat ve Tanıtım Vakfı iş birliğinde ve Eviz Yapı ana sponsorluğunda düzenlenen 25. Kuşadası Altın Güvercin Beste Yarışı’nın final gecesi Özer Türk Stadyumu’nda binlerce kişinin iştirakiyle gerçekleşti. Final gecesi çeşitli yayın organları tarafından canlı olarak yayınlandı. Final gecesine Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel, politikler, etraf vilayet ve ilçelerin belediye liderleri ile binlerce kişi katıldı.

36 yıllık geçmiş

Final gecesinde konuşan Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel, birinci defa 1986 yılında düzenlenen Altın Güvercin Beste Yarışı’nın hala birinci ve tek beste Yarışı olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Bu yıl 25’incisini düzenlemenin memnunluğunu yaşadığımız Altın Güvercin Beste Müsabakası 36 yıllık geçmişe sahip. Bugün burada Altın Güvercin Beste Yarışı’nın birinciinde ilk olan, pahalı sanatkarımız Fatih Erkoç‘u ağırlıyor olmaktan onur duyuyoruz. Yeniden geçmişte Altın Güvercin’de sahne almış sevgili Sertab Erener de birbirinden hoş müzikleriyle bizlerle olacak. Kendilerine beğenilen geldiniz diyor; edilen talep yapan 183 eser ortasından finale kalan 10 finalistimize muvaffakiyetler diliyorum. Öte yandan, Altın Güvercin’e bugüne kadar çocuğu üzere bakan, bizlere danışmanlığını sürdüren Ali İstek Türker’e, yarışın düzenlenmesini sağlayan birinci siyasi irade, geçmiş devir belediye liderlerimizden Engin Berberoğlu’na, vazifeye geldiğimiz birinci günden itibaren Altın Güvercin’i tekrar düzenlememiz konusunda bizleri destekleyen Aydın Büyükşehir Belediye Liderimiz Hasret Çerçioğlu’na, baştan bu yana profesyonelliğinin dışında amatör bir ruhla yanımızda olan Sayın Okan Bayülgen’e, heyet üyemiz ve bu yıl birinci sefer düzenlediğimiz Kuşadası Sokak Şenliği’ni birlikte yaşama geçirdiğimiz Ayhan Sicimoğlu’na ve heyetimizin birbirinden bedelli üyelerine, tüm Kuşadalı hemşerilerimize ve sanatçı dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

25. Altın Güvercin Beste Müsabakası, Lider Ömer Günel’in konuşmasının akabinde finalistlerin Hakan Süersan Orkestrası eşliğinde sergiledikleri canlı performanslarla sürdü. Canlı performansların sona ermesinin akabinde başkanlığını, prodüktör ve Altın Güvercin Beste Müsabakası Koordinatörü Ali İstek Türker’in yaptığı; keman sanatkarı Canan Anderson, piyanist, bestekar, eğitmen Mine Mucur, TV ve radyo programları imalcisi İzzet Öz, bestekar, kelam müellifi, yorumcu Fatih Erkoç, enstrümanist, yorumcu Ayhan Sicimoğlu, Aydın Büyükşehir Belediyesi Lider Vekili Evrim Karakoz ile Kuşadası halk heyeti temsilcileri olarak Ardahan Belediye Lideri, müzisyen ve yorumcu Faruk Demir, Kuşadası Belediye Meclis Üyesi Efe Berberoğlu ve sponsor temsilcisi Gültaç Eviz’in yer aldığı büyük heyet değerlendirmesini yaptı. Heyetin değerlendirmesine dijital halk oylaması sonuçlarının da eklenmesiyle dereceye giren finalistler belirlendi.

KUSAV Onur Mükafatı Fatih Erkoç‘un oldu

Finalistlerin performanslarının akabinde Altın Güvercin Beste Yarışı kapsamında klasikleşen KUSAV Onur Mükafatı, KUSAV Lideri Levent Köylü tarafından, profesyonel müzik hayatına birinci adımını 1986 yılında Altın Güvercin Sahnesi’nde atan Türk pop ve caz müziğinin güçlü sesi Fatih Erkoç‘a verildi. KUSAV Lideri Levent Köylü, Altın Güvercin Beste Yarışı’nın 25’inci defa düzenlenmesinin memnunluk ve gurur verici olduğunu söyledi. Fatih Erkoç‘un Altın Güvercin ile özdeşleşmiş çok bedelli bir sanatçı olduğunu vurgulayan KUSAV Lideri Levent Köylü “Bu yıl vakıf olarak onur mükafatını Fatih Erkoç‘a vermek istedik. Kendisine bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz” dedi.

Fatih Erkoç‘tan “Yol Verin A dostlar” sürprizi

Sanatçı Fatih Erkoç ise 36 yıl evvel Altın Güvercin sahnesinde yaşadığı birebir heyecan içerisinde olduğunu belirterek tertibin yaşatılmasının memnunluk verici olduğunu söyledi. Fatih Erkoç, mükafatını aldıktan sonra 1986 yılında birinci olduğu “Yol Verin A Dostlar” isimli bestesini yıllar sonra bir kere daha seslendirdi.

Altın Güvercin’in sahibi “Birdenbire Olmaz” ile Merve Öner Demirci oldu

25. Altın Güvercin Beste Yarışı’nda kelamı ve müziği Merve Öner Demirci’ye ilişkin olan ve Ezgi Gürbüz tarafından yorumlanan “Birdenbire Olmaz” isimli beste birinci; kelamı, müziği ve yorumu Hakan Kartal’a ilişkin olan “Bekle Efendi” isimli beste ikinci; kelamı, müziği ve yorumu Beğenilen Yüksel Çetin’e ilişkin olan “Hisset” isimli beste üçüncü oldu. Yarışın “En yeterli yorumcu” mükafatı ise birinci olan “Birdenbire Olmaz” bestesini yorumlayan Ezgi Gürbüz’e verildi.

Dereceye giren finalistler mükafatlarını CHP Genel Lider Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Aydın Büyükşehir Belediye Lideri Hasret Çerçioğlu, Kuşadası Belediye Lideri Ömer Günel ve yarışın ana sponsoru Eviz Yapı’nın temsilcisi Şakir Eviz’in elinden aldı.

25. Altın Güvercin Beste Yarışı’nın finalinde sahne alan Türk pop müziğinin sevilen ismi Sertab Erener seslendirdiği birbirinden hoş müzikler ve süper sahne performansıyla iştirakçilere unutulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı.

Kaynak: aydın haberleri / Eşber Okayer – Lokal

Altın Güvercin,Başkanı,Fatih Erkoç,Müziği,Türk,Final,25.,Sanat,Başkan,Kuşadası,Sahne,Demir,Jüri,Kuşadası Belediye,Söz ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.