Yunanistan’da kapalı alanlarda aşı sertifikası şartı

Başbakan Kiryakos Miçotakis, televizyondan canlı yayınlanan ulusa sesleniş konuşmasında, salgınla çabada atılacak yeni adımlara ait bilgi verdi …

19.11.2021
Yunanistan’da kapalı alanlarda aşı sertifikası şartı

Başbakan Kiryakos Miçotakis, televizyondan canlı yayınlanan ulusa sesleniş konuşmasında, salgınla çabada atılacak yeni adımlara ait bilgi verdi.Aşılanma oranının artırılmasının salgınla çabada en değerli silah olduğunu belirten Miçotakis, pazar…

Başbakan Kiryakos Miçotakis, televizyondan canlı yayınlanan ulusa sesleniş konuşmasında, salgınla çabada atılacak yeni adımlara ait bilgi verdi.

Aşılanma oranının artırılmasının salgınla uğraşta en kıymetli silah olduğunu belirten Miçotakis, pazartesi gününden itibaren aşı olmamış erişkinlerin lokanta ve kafeteryaların bununla birlikte ayrıyeten sinema, tiyatro, müze, spor salonu üzere kapalı alanlara girmelerinin de yasaklandığını söz etti. Miçotakis, aşısız erişkinlerin kiliselere ise yalnızca Kovid-19 test sonuçlarını ibraz ederek girebileceklerini söyledi.

60 YAŞ ÜSTÜNÜN KAPALI ALANLARA GİREBİLMESİ İÇİN 3’ÜNCÜ DOZ KURALI ARANACAK

Miçotakis’in açıkladığı tedbirler dahilinde, kapalı alanlara giriş için aşı sertifikası talep edilirken, 60 yaş üzerindeki bireylerin kapalı alanlara girebilmeleri için ikinci doz aşı tarihinin üzerinden en fazla 7 ay geçmiş olması, ikinci doz aşısının üzerinden 7 ayı aşkın vakit geçenlerin üçüncü doz aşıyı yaptırmış olmaları kaidesi aranacak.

İş yerlerinde ve toplu taşıma araçlarındaki yoğunluğun azaltılması emeliyle kamu kesimi ve özel kesimde değişken vardiya uygulamasına gidileceğini belirten Miçotakis, önlemlere uymayanların tespit edilmesi için kontrollerin de artırılacağını kaydetti.

Miçotakis, sıhhat sisteminin güçlendirilmesi hedefiyle özel hastanelerdeki ağır bakım ünitelerinin de salgınla gayrete dahil edileceğini ve olay sayısının yüksek olduğu bölgelerde istihdam edilen hekim sayısının artırılacağını bildirdi.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.