Yenilenen Opel Astra Eylül’de Türkiye’de!

Almanya’da üretimi başlayan Astra’nın altıncı kuşağı eylül ayında Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor. Almanya’da üretimi başlayan Astra …

01.08.2022
Yenilenen Opel Astra Eylül’de Türkiye’de!

Almanya’da üretimi başlayan Astra’nın altıncı kuşağı eylül ayında Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

Almanya‘da üretimi başlayan Astra‘nın altıncı kuşağı eylül ayında Türkiye yollarına çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni Astra üretimine başlanmasıyla ilgili açıklama yapan Opel CEO’su Florian Huettl, “Yeni Astra, minimal seviyedeki detayına kadar tutku ve özveriyle geliştirildi. Rüsselsheim’daki merkezimizde tasarlanan, geliştirilen ve üretilen bu yeni eser, bize ek bir ivme kazandıracak.” Dedi.

Opel CEO’su Florian Huettl

Yenilenen Opel Astra, marka için yeni bir tasarım ideolojisinin başlangıcını temsil ediyor. Yeni Astra yalın, keskin yüzeyler, gereksiz ögelerden arındırılmış çizgiler ve yeni marka yüzü Opel Vizör ile daha evvel hiç olmadığı kadar dinamik bir dizayna sahip.

Yeni model bunun yanında kompakt sınıfa yeni teknolojiler getiriyor. Kullanıcıların yalnızca üst segment araçlardan tanıdığı yeniliklerin en dikkat çekeni ise; uyarlanabilir, parlamayan Intelli-Lux LED Pixel Far teknolojisi. Far teknolojisi direkt Opel’in amiral gemileri Insignia ile Grandland’dan geliyor ve 168 LED hücresiyle kompakt ile orta sınıfta rakiplerinden epey ileride bir aydınlatma gücü sunuyor.

Yeni kuşak Astra’nın iç yerinde da adeta vakitte bir sıçrama yaşanıyor. Büsbütün dijital Pure Panel sayesinde analog göstergeler tarihe karışıyor. Kullanıcı dostu ve çağdaş grafiklere sahip yeni arayüz (HMI), araba tutkunlarına sade ve daha sezgisel bir tecrübe sunuyor. Sistem, geniş bir dokunmatik ekran üzerinden kullanılırken, klima denetimi üzere değerli ayarlar, fiziki düğmeler ile direkt seçilebiliyor. Yeni kompakt modelin inanılmaz oturma ergonomisi de Opel’e mahsus ayrıntılardan biri. Şirket içinde geliştirilen AGR sertifikalı ön koltuklar bilhassa uzun seyahatlerde konfor ve ergonomi sunuyor.

Carmedya.com / Araba

Astra,Opel ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Otomobil sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.