Yeni varyant için İngiltere’de yeni önlemler geliyor

Başbakan Boris Johnson, ülkeye girecek herkese ikinci günde PCR testi yaptırma ve test sonucu gelene kadar konutlarında izole olma mecburiliği …

29.11.2021
Yeni varyant için İngiltere’de yeni önlemler geliyor

Başbakan Boris Johnson, ülkeye girecek herkese ikinci günde PCR testi yaptırma ve test sonucu gelene kadar konutlarında izole olma mecburiliği getirildiğini duyurdu. Ayrıyeten toplu taşıma araçları ve mağazalarda da maske takmak zarurî olacak.Sağlık Bakanı Saj…

Başbakan Boris Johnson, ülkeye girecek herkese ikinci günde PCR testi yaptırma ve test sonucu gelene kadar konutlarında izole olma mecburiliği getirildiğini duyurdu. Ayrıyeten toplu taşıma araçları ve mağazalarda da maske takmak mecburî olacak.

Sıhhat Bakanı Sajid Javid de Salı günü yürürlüğe girecek kelam gelimi edilen kararların insanların aileleriyle birlikte daha düzgün bir Noel geçirmesi için alındığını belirtti.

BBCTürkçe’nin haberine nazaran, ülkede tespit edilen birinci iki hadise Essex ve Nottingham’da görüldü. Yetkililer hadiselerin Afrika’nın güneyine seyahatle ilişkilendirildiğini açıkladı.

Üçüncü olay ise Merkez Londra’yı ziyaret etmiş birisinde görüldüğü belirtildi. Lakin kelam gelimi edilen kişinin Birleşik Krallık’ta olmadığı aktarıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.