Yemeksepeti: Bazı kişiler şirketimize fidye talebinde bulundu

Yemeksepeti, kullanıcı data tabanınına yönelik siber atak tezlerine ait olarak toplumsal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada …

16.11.2021
Yemeksepeti: Bazı kişiler şirketimize fidye talebinde bulundu

Yemeksepeti, kullanıcı data tabanınına yönelik siber atak tezlerine ait olarak toplumsal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Açıklamada “Kötü niyetli birtakım bireyler, kaynağı belirli olmayan bilgileri Yemeksepeti ile ilişkilendirerek bu…

Müşteri bilgilerinin çalındığına yönelik tezlerle ilgili Yemek Sepeti Elektronik İrtibat Perakende Besin Lojistik AŞ twitter hesabından bir açıklama yayınladı.

Açıklamada “Kötü niyetli birtakım şahıslar, kaynağı aşikâr olmayan dataları Yemeksepeti ile ilişkilendirerek bu bilgileri yayınlama tehdidiyle şirkete ulaşmış ve fidye talebinde bulunmuşlardır. Yemeksepeti olarak bu tip yasadışı talepleri değerlendirmeye dahi mümkün olmadığını belirterek, bahisle ilgili tüm resmi kurumları bilgilendirdiğimizi ve yasal süreci başlattığımızı söz etmek isteriz” sözlerine yer verildi.

Yemeksepeti’nden yapılan açıklamanın devamında şunlar kaydedildi:

Yemeksepeti olarak kullanıcı datalarını müdafaanın en temel önceliğimiz olduğunu ve bu kapsamda siber güvenlik önlemlerimiz en üst seviyede aldığımızı vurgulamak isteriz. Bu son olayla kontaklı olarak da Yemeksepeti sistemlerinde bir data ihali olup olmadığı uzman gruplarca ayrıntılı bir halde araştırılmış, rastgele bir data ihlali ya da hırsızlığı muhakkak tespit edilmemiştir.

Öteki taraftan, bir data hırsızlığı yaşanması durumunda yapılması gerekenler kanunlarla açıkça belirlenmiş olup, Yemeksepeti olarak bugüne kadar yaptığımız üzere kanunlara uygun halde açık ve şeffaf bir süreç yürüteceğimizi kamuoyuna duyururuz.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.