Van haber | Van Gölü Sahili’nde çevre temizliği: 20 ton çöp toplandı

Güncel Haberler Van Gölü Kıyısı’nda etraf paklığı: 20 ton çöp toplandı Van Gölü kıyıları çöpten arındırıldı VAN – Van’ın İpekyolu …

17.09.2022
Van haber | Van Gölü Sahili’nde çevre temizliği: 20 ton çöp toplandı

Güncel Haberler

Van Gölü Kıyısı’nda etraf paklığı: 20 ton çöp toplandı

Van Gölü kıyıları çöpten arındırıldı

VAN – Van‘ın İpekyolu Belediyesine bağlı paklık takımları ve gönüllülerce Van Gölü kıyısında yürütülen paklık çalışması sonucunda yaklaşık 20 ton çöp toplandı.

İpekyolu Belediyesi Etraf Müdafaa ve Denetim Müdürlüğünce ‘Dünya Paklık Günü’ hasebiyle “Sen Ben Hepimiz Pak Bir İpekyolu İçin Ortamızda Ol” sloganıyla Van Gölü’nün İskele Kıyısı’nda paklık programı düzenlendi. Paklık aktifliğine İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili İhsan Emre Aydın, Kızılay, Let’s Do It Türkiye, Toplum Gönüllüleri Vakfı gönüllüleri katıldı. Kaymakam Aydın’ın da paklık f kent aydın haberleri liyetine katıldığı aktiflikte gönüllüler yaklaşık 20 ton çöp topladı. Toplanan çöplerden ise “Temiz İpekyolu” yazısı yazıldı.

“Üzüntü verici biçimde çok fazla çöp çıkıyor”

Konuya ait konuşan İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Lider Vekili İhsan Emre Aydın, kentteki gönüllülerin takviyesiyle Van Gölü’nün kıyısında paklık f kent aydın haberleri liyeti yürüttüklerini belirtti. Van Gölü’nün korunması gerektiğinin altını çizen Kaymakam Aydın, ” Van Gölü’nün pak kalması için gerek Cumhurbaşkanlığımız, gerek Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız birçok önlem alarak yürürlüğe koydu. Bizler de bu farkındalığı artırmak, Van Gölü’nü temizlemek ve sahip çıkmak maksadıyla tüm gönüllülerimizle birlikte bir paklık çalışması yürütüyoruz. Istırap verici formda çok fazla çöp çıkıyor. Buradan herkesi Van Gölü’nü pak tutmaya ve tüm dünyaya tanıtmaya davet ediyorum” dedi.

Kentte önemli manada çöp atma sorunu olduğunu lisana getiren Let’s Do It İpekyolu Temsilcisi Ceylan Encü ise “Çöpler ne kadar toplanırsa toplansın, insanlarımız bilinçlenmediği sürece bu sorun son bulmuyor. İnsanlarımızın bilinçlenmesi ismine daha fazla etkinlikler yapacağız” diye konuştu.

Çöp atılmaması konusunda vatandaşın daha hassas olması teklifinde bulunan Kızılay Van Vilayet Bayan Teşkilatı Lideri Kübra Oskay da bugün ellerinden geldiğince kıyıları çöplerden temizlediklerini söyledi.

Kaynak: aydın haberleri / Yılmaz Sönmez – Yeni

Çöp,Van Gölü,Temizlik,Temiz,İpekyolu,Gönüllüler ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.