Türkiye Basketbol Federasyonu işin peşini bırakmadı! Olaylı Gürcistan maçı CAS’a taşınıyor

Spor Haberleri FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası A Kümesi’nde A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosu’nun Gürcistan ile oynadığı maçta oyun durmasına …

07.09.2022
Türkiye Basketbol Federasyonu işin peşini bırakmadı! Olaylı Gürcistan maçı CAS’a taşınıyor

Spor Haberleri

FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası A Kümesi’nde A Ulusal Erkek Basketbol Kadrosu’nun Gürcistan ile oynadığı maçta oyun durmasına karşın müddet devam etmişti. TBF, mevzuya ait yapılan itarızın reddedilmesi sonrası CAS’a edilen talep yapılacağını açıkladı.

TBF’den yapılan açıklama şöyle:

“İTİRAZ KARARINI KINIYORUZ”

“FIBA 2022 Avrupa Şampiyonası A Kümesi’nde A Erkek Ulusal Kadromuz, 4 Eylül 2022 Pazar günü tertibin mesken sahiplerinden Gürcistan ile karşı karşıya gelmiş; Tiflis Arena’da oynanan karşılaşma esnasında ve müsabakanın akabinde soyunma odasına giden koridorlarda büyük bir arbede yaşanmıştı. Bu olayın bununla bir arada ayrıyeten Gürcistan’dan Duda Sanadze’nin karşılaşmanın bitime 4 dakika 48 saniye kala ulusal oyuncumuz Furkan Korkmaz’a yaptığı faulün akabinde oyunun durmasına karşın maç s kent aydın haberleri ti, 4 dakika 26 saniyeden devam etmişti. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; oluşan 22 saniyelik kayıp vakit için karşılaşma sonunda yapmış olduğumuz kural yanlışı itirazının reddedilme kararını kınıyoruz.

“HAKLARIMIZI CAS’TA ARAYACAĞIZ”

Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; ‘Türkiye – Gürcistan müsabakasının 4. çeyreğinde bir vakit yanlışı yapıldığını fakat bu vakit kaybının sonucu kesin olarak değiştireceğini tespit edemediği’ için itirazı reddeden FIBA’nın bu kararını kabul etmiyoruz. Alınan karar ile ilgili tüm haklarımızı Milletlerarası Spor Tahkim Mahkemesi CAS’ta arayacağız. Bizler ayrıyeten Ulusal Ekibimizdeki atletler ve teknik takımımıza güveniyor, Avrupa’da basketbolun idaresinde kelam sahibi olan FIBA’nın adil bir idare iklimi oluşturmadığı takdirde Avrupa basketbolunun bulunduğu noktadan daha da berbata gideceğini düşünüyoruz.”

Basketbol ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Spor sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.