Trump tekvandoda ‘siyah kuşak’ aldı

Eski Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Lideri Donald Trump’ın tekvandodaki en yüksek düzey olan 9’uncu Dan nesli ve sertifikası, Güney Kore’nin …

24.11.2021
Trump tekvandoda ‘siyah kuşak’ aldı

Eski Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Lideri Donald Trump’ın tekvandodaki en yüksek düzey olan 9’uncu Dan nesli ve sertifikası, Güney Kore’nin başşehri Seul merkezli Dünya Tekvando Akademisi Kukkiwon’un lideri Lee Dong-seop tarafından verildi.Siyah K…

Eski Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Lideri Donald Trump’ın tekvandodaki en yüksek düzey olan 9’uncu Dan nesli ve sertifikası, Güney Kore’nin başşehri Seul merkezli Dünya Tekvando Akademisi Kukkiwon’un lideri Lee Dong-seop tarafından verildi.

Siyah Nesil ve sertifikasını Florida’da bulunan Mar-a Lago malikanesinde alan Trump, 2024 seçimlerinde tekrar lider olarak seçilmesi halinde Kongre’ye tekvando kıyafetiyle gideceğini söyledi.

Jenerasyonla poz veren Trump, “Bu onursal sertifikayı almak benim için bir zevk ve onur. Tekvando insanın bu vakitlerde kendini müdafaası için şahane bir dövüş sanatı” dedi. Trump’ın Güney Koreli akademi lideriyle verdiği pozun, 2019’da Kuzey Kore başkanı Kim Jong-un ile silahtan arındırılmış bölgedeki buluşmasına ilişkin bir fotoğrafın önünde olması dikkat çekti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.