Törene damga vuran an! Belediye başkanı, kadın mimarlara ödül vermedi; yaşadıkları şaşkınlık yüzlerine yansıdı

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) tarafından 2019’dan beri yürütülen Pamukkale Köyü DEGİAD Fikir Projesi’nin Lansmanı’nda Pamukkale …

18.06.2022
Törene damga vuran an! Belediye başkanı, kadın mimarlara ödül vermedi; yaşadıkları şaşkınlık yüzlerine yansıdı

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) tarafından 2019’dan beri yürütülen Pamukkale Köyü DEGİAD Fikir Projesi’nin Lansmanı’nda Pamukkale Belediye Lideri Avni Örki’nin ödül vermediği 2 bayana mükafatları, sahneye gelen bir öbür bayan tarafından takdim edildi. İki mühendisin yaşadıkları karşısındaki şaşkınlıkları yüzlerine yansıdı.

Denizli Genç İş İnsanları Derneği (DEGİAD) tarafından düzenlenen bir aktiflikte Pamukkale Belediye Lideri Avni Örki’nin mükafatlarını takdim etmediği iki bayana mükafatları, bir diğer bayan tarafından verildi. Bayan mühendislerin o anki şaşkınlıkları da yüzlerine yansıdı.

PROGRAMIN AKIŞI DEĞİŞTİRİLDİ

Halk TV’nin haberine nazaran, Denizli Büyükşehir Belediye Lideri Osman Zolan, Denizli Endüstriciler ve İş İnsanları Derneği (DESİAD) Lideri İbrahim Şenel, Mimarlar Odası Denizli Şubesi Lideri Hasret Durdu Kabel, Denizlili iş insanları ve davetlilerin iştiraki ile gerçekleşen ödül merasiminde ödül kazanan proje sahiplerine plaketlerini vermek üzere sahneye davet edilen Pamukkale Belediye Lideri Avni Örki, iki bayan mimarın mükafatını vermek istemeyince program akışı değiştirildi.

BAŞKA BAYAN VAZİFELİ VERDİ

Pamukkale Belediye Lideri Avni Örki’nin bu hali üzerine sahneye davet edilen Ece Gizem Şimşek ve Güncesu Yücel isimli bayan mimarların mükafatını diğer bir bayan misyonlu verdi.

ELLERİNİ SIKARAK KUTLADI

Daha sonra sahneye çıkan Lider Örki, öbür erkek mimarların mükafatlarını takdim ederek onlarla birlikte fotoğraf çektirdi. Lider Örki, sahnede gördükleri karşısında ne olduğunu anlamakta zahmet çeken bayan mimarları daha sonra ellerini sıkarak kutladı. Yaşananlar anbean kameraya yansıdı.

Kadın,Ödül,Başkanı,Denizli ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.