Son dakika haber! Kuşadası Belediyesindeki soruşturma kapsamında 6’sı belediye çalışanı 8 kişi gözaltına alındı

Son dakika habere nazaran Aydın’da Kuşadası Belediyesinde çalışan 6 işçi ile 2 özel şirket yetkilisi, “rehberaydin.comleye fesat karıştırma …

04.10.2022
Son dakika haber! Kuşadası Belediyesindeki soruşturma kapsamında 6’sı belediye çalışanı 8 kişi gözaltına alındı

Son dakika habere nazaran Aydın’da Kuşadası Belediyesinde çalışan 6 işçi ile 2 özel şirket yetkilisi, “rehberaydin.comleye fesat karıştırma, resmi dokümanda sahtecilik ve rüşvet” suçlamalarıyla gözaltına alındı.

Aydın‘da Kuşadası Belediyesinde çalışan 6 işçi ile 2 özel şirket yetkilisi, “rehberaydin.comleye fesat karıştırma, resmi dokümanda sahtecilik ve rüşvet” suçlamalarıyla gözaltına alındı.

Kuşadası Belediyesinde geçen yıl yapılan mıcır alım rehberaydin.comlesine yönelik İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Şurasının yaptığı incelemenin akabinde açığa alınan 6 belediye çalışanı ile 2 şirket yetkilisi hakkında Kuşadası Cumhuriyet Başsavcılığınca yakalama kararı çıkarıldı.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Uğraş Şubesi grupları, belediyenin eski fen işleri müdür vekili F.Ç, çalışanlar D.Ş, K.C, E.T, K.K. ve M.A. ile rehberaydin.comleyi alan şirketin yetkilileri T.B. ve Z.B’yi adreslerine düzenlenen operasyonla gözaltına aldı.

“Rehberaydin.comleye fesat karıştırma, resmi dokümanda sahtecilik ve rüşvet” suçlamalarıyla yakalanan şüpheliler, emniyete götürüldü.

Belediyeden açıklama yapıldı

Kuşadası Belediyesinden mevzuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, belediyeye yönelik bir operasyonun kelam gelimi edilen olmadığı, gözaltı sürecinin yasal sürecin devamı niteliğinde olduğu belirtildi.

Açıklamada, şu sözlere yer verildi:

“Belediyemiz tarafından yapılan bir rehberaydin.comle ile ilgili olarak İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Şurası tarafından sürdürülen inceleme sonucunda, soruşturmanın selameti açısından Mülkiye müfettişlerince ve belediye idaremiz tarafından açığa alınan işçilerimiz bugün sabah s kent aydın haberleri tlerinde tabirleri alınmak üzere meskenlerinden gözaltına alınmıştır.

Bazı yayın organlarında argüman edilenin bilakis belediyemize yönelik bir operasyon kelam gelimi edilen değildir. Gözaltı süreci başlatılan yasal sürecin devamı niteliğindedir. Kuşadası Belediyesi idaresi olarak kamunun ziyana uğratılmasına neden olacak rastgele bir ihmale ya da teşebbüse dün olduğu üzere bugün de müsaade vermemiz ya da göz yummamız kelam gelimi edilen dahi olamaz. İhmali bulunan her kim olursa olsun gerekenin yapılabilmesi için bizler de üzerimize düşeni yerine getirmeye ve gelişmeleri kamuoyu ile paylaşmaya devam edeceğiz.”

Kaynak: kent aydın haberleri / Aydın kent haberleri – Aktüel

Belediye,Rehberaydin.comle,Gözaltı,Kuşadası ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.