Şirketin yarısını satın aldı! Çinli şirket Tencent’ten Ubisoft’a 297 milyon dolarlık yatırım

Gamegar Haberleri Ubisoft’un Salı günü yaptığı açıklamada Çinli şirket, Assassin’s Creed ve Far Cry serilerinin geliştiricisine yaptığı …

07.09.2022
Şirketin yarısını satın aldı! Çinli şirket Tencent’ten Ubisoft’a 297 milyon dolarlık yatırım

Gamegar Haberleri

Ubisoft‘un Salı günü yaptığı açıklamada Çinli şirket, Assassin’s Creed ve Far Cry serilerinin geliştiricisine yaptığı yatırımı bir dizi finansal hareket yoluyla tam tamına 298 milyon dolarlık yatırım yaptığını açıkladı.

TENCENT, UBISOFT’A 297 MİLYON DOLAR YATIRIM YAPTI

Tencent, Ubisoft’un paylarını direkt satın almak yerine 200 milyon avroluk pay senedi ve 100 milyon avroluk sermayesi bulunan Guillemot Brothers Limited’da yaptığı 297 milyon dolarlık yatırım ile yüzde 49,9’luk ekonomik hisse ve yüzde 5’lik bir oy hakkı elde etti.

“”İLİŞKİMİZİ GENİŞLETMEKTEN HEYECAN DUYUYORUZ”

Tencent lideri Martin Lau’nun yatırım sonrası açıklamasında, “Ubisoft sürükleyici oyun tecrübeleri geliştirmeye devam ederken ve Ubisoft’un en tanınmış kent aydın haberleri A serilerinden kimilerini taşınabilir crehberaydin.comzlara getirmeye devam ederken, kurucular Guillemot ailesiyle olan bağlantımızı genişletmekten heyecan duyuyoruz.” kelamlarına yer verdi. “Bu muahede birebir vakitte yaratıcı kurucuların yanında, şirketlerini yeni doruklara taşıyacaklarına dair tam bir inançla yatırım yapma ideolojimizle de uyumludur.”

ŞİRKET KONUMLARINDA DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK

Yapılan muahede sonrası şirket durumlarında bir değişiklik olmayacağı bildirildi. Guillemot ailesi, Guillemot Brothes Limited üzerinde münhasır denetime sahip olmaya devam edecek ve Tencent, şirketin idare heyetinde rastgele bir koltuk kazanmayacak.

Yatırım,Şirket,Yaptı,Milyon ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Ekonomi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.