Sevenleri Cüneyt Arkın’ın mezarını boş bırakmıyor

Yeşilçam sinemasının usta isimlerinden 85 yaşında hayatını yitiren Cüneyt Arkın’ın vefatı tüm ülkeyi yasa boğmuştu. Usta oyuncunun mezarı …

03.07.2022
Sevenleri Cüneyt Arkın’ın mezarını boş bırakmıyor

Yeşilçam sinemasının usta isimlerinden 85 yaşında hayatını yitiren Cüneyt Arkın’ın vefatı tüm ülkeyi yasa boğmuştu. Usta oyuncunun mezarı sevenleri tarafından boş bırakılmıyor.

Evinde rahatsızlanması sonucu kaldırıldığı hastanede geçen salı hayatını kaybeden Cüneyt Arkın‘ın sevenleri, Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki kabrini ziyaret etmeye devam ediyor.

“BUGÜN YALNIZCA ONUN İÇİN GELDİM”

Usta oyuncunun çiçekler bırakılmış mezarının başında sevenleri de dua ediyor. Arkın’ın çocukluk kahramanı olduğunu belirten bir vatandaş, “Onun sinemalarıyla büyüdük. Çok seviyordum. Yeri cennet olsun. Yakınlarına sevdiklerine sabırlar diliyorum. Cenaze namazını da kıldık aslında. Bugün de sadece Cüneyt Arkın için geldim, dua etmek için başucunda” dedi.

“ONLARI DAİMA YAŞATACAĞIZ”

Kemal Sunal’ı andıktan sonra Cüneyt Arkın’ın mezarını eşiyle birlikte ziyaret ettiklerini belirten Leyla Saltık, “Eşim onun sinemalarıyla büyüdü, ben de birebir halde. Çok sevgimiz var, kendisini hiç canlı görmediğimiz halde. Kıymetli insanların dünyadan göçüp gitmesi bizi çok üzen bir mevzu. Hala da üzülüyoruz. Var olduğumuz sürece, yaşadığımız sürece de onları daima yaşatacağız, içimizde, etrafımızda ve etrafımızda. Hala inanamıyorum öldüğüne. Elimizden geldiği kadar dualarımızla onların yaşadığını düşüneceğiz” diye konuştu. Devlet Deniz de “Hepimizin başı sağ olsun. Buramda yaşıyor. Çok seviyorum” dedi. Eşi Selim Deniz ise Adana’dan geldiklerini belirterek daha evvel yüz yüze geldiklerini söz ederek “Sevecen kişi, yüreği pek, insanlara yakın bir insan, bu türlü beşerler bir daha bulunmaz. Osmanlı tarihimizi anlatan sinemalarda oynayan bir jöndü. Babacan bir adamdı. Çok büyük bir ağabeyimizdi. Tüm milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

aydın haberleri / Aktüel

ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.