Peru Başbakanı Torres istifa etti

Peru’da son bir yıl içinde 4’üncü başbakan istifa etti. Peru Başbakanı Anibal Torres, Peru Devlet Lideri Pedro Castillo’ya sunduğu mektupta ferdî …

04.08.2022
Peru Başbakanı Torres istifa etti

Peru’da son bir yıl içinde 4’üncü başbakan istifa etti. Peru Başbakanı Anibal Torres, Peru Devlet Lideri Pedro Castillo’ya sunduğu mektupta ferdî nedenlerden ötürü başbakanlık misyonundan ayrılmak istediğini belirtti.Geçtiğimiz şubat ayında başbakanlık…

Peru’da son bir yıl içinde 4’üncü başbakan istifa etti. Peru Başbakanı Anibal Torres, Peru Devlet Lideri Pedro Castillo’ya sunduğu mektupta şahsî nedenlerden ötürü başbakanlık misyonundan ayrılmak istediğini belirtti.

Geçtiğimiz şubat ayında başbakanlık misyonuna gelen Torres, mektubunda ayrıyeten kendisine inanç duyularak evvel Adalet Bakanlığı ve akabinde Başbakanlık vazifelerine layık görüldüğü için teşekkür etti. Torres, 28 Temmuz 2021 tarihinde iktidara gelen Castillo’nun neredeyse 1 yıl 1 hafta süren vazife mühleti içerisinde vazifesini bırakan 4’üncü başbakan olarak tarihe geçti. Hakkındaki yolsuzluk tezleri ve savcılık tarafından yürütülen soruşturmaların ortasında gerçekleşen bu olay sonrası Castillo’nun istifayı onaylayarak yanıtlaması ve akabinde ülkenin yeni başbakanın belirlenmesi bekleniyor.

Anketlere nazaran Peru halkının yüzde 74’lük bir oranla desteklediği Castillo hakkında, yolsuzluk sebebiyle savcılık tarafından açılan 5 başka soruşturma bulunduğu bildiriliyor.

ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.