OYDER Başkanı: Mahrat güncellemesi çalışmaları yakında tamamlanacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) temsilcileriyle bir araya geldi. OYDER Başkanı Erciş ve …

20.11.2022
OYDER Başkanı: Mahrat güncellemesi çalışmaları yakında tamamlanacak

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, dün Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER) temsilcileriyle bir araya geldi. OYDER Başkanı Erciş ve beraberindeki Yönetim Kurulu Üyelerinin katıldığı görüşmede sektöre ilişkin fikir alışverişinde bulunurken, otomobildeki matrah düzenlemesi de gündeme geldi.

OYDER’den görüşmeye ilişkin yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen OYDER Başkanı Erciş, OYDER Yönetim Kurulu olarak, mümkün olan her fırsatta olduğu gibi, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nı sektörle ilgili sorunları konuşmak üzere ziyaret ettiklerini belirtti.

DİĞER SORUNLARA İLİŞKİN DE ADIM ATILACAK

Toplantı vesilesiyle sektörle ilgili sorunları aktarma imkanı bulduklarını ifade eden Erciş, “Öncelikle, ocak ayından bu yana yapılmayan matrah güncellemesinin bir an önce gerçekleştirilmesi talebimizi ilettik. Ayrıca otomobil alımlarında, tüketicilerin krediye ulaşma konusunda yaşadıkları zorlukları da Sayın Bakanımız Nureddin Nebati’ye aktardık ve sektör sorunlarımızı paylaştık” dedi.

Bakanlığın ise matrah güncellemesinin bir zaruret haline geldiğini bildiğini ifade eden Erciş, “Bu konuda çalışma yapıldığını ve mümkün olan en kısa sürede konunun sonuca bağlanacağını ilettiler. Bununla birlikte sözü geçen diğer sorunlarla ilgili çalışmaya ve sektörü rahatlatacak adımlar atmaya devam edeceklerini ifade ettiler” şeklinde konuştu.

ARALIK İTİBARIYLA HAYATA GEÇMESİ BEKLENİYOR

Anadolu Ajansı’nın paylaştığı habere göre Bakan Nebati ise görüşme sırasında otomobilde matrah düzenlemesinde son aşamaya gelindiğini ve uygulamanın 1 Aralık itibarıyla hayata geçirileceğini ifade etti.

Nebati, sosyal medya hesabından görüşmeye ilişkin yaptığı paylaşımda da “İstişare odaklı görüş ve önerilerin yanı sıra devreye aldığımız uygulamaların çıktılarını kapsamlı bir şekilde ele aldık” ifadelerini kullanmıştı. (AA)

Görüş,Bakan,Sektör,İfade,Oyder ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Otomotiv sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonomi/oyder-baskani-mahrat-guncellemesi-calismalari-yakinda-tamamlanacak-7490263/

ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.