Osmaniyeli Esnaf, Ekonomik Krize Dikkat Çekmek İçin Tabelasını Ters Taktı: “Ülke Düzelirse Biz de Tabelamızı Normale Çekeriz”

Osmaniye’de kuruyemiş ticareti yapan Ramazan Aydın, iki ay evvel açtığı dükkanının tabelasını aksi taktırdı. Aydın, “Dikkat çeksin diye, ülkenin …

09.10.2022
Osmaniyeli Esnaf, Ekonomik Krize Dikkat Çekmek İçin Tabelasını Ters Taktı: “Ülke Düzelirse Biz de Tabelamızı Normale Çekeriz”

Osmaniye’de kuruyemiş ticareti yapan Ramazan Aydın, iki ay evvel açtığı dükkanının tabelasını aksi taktırdı. Aydın, “Dikkat çeksin diye, ülkenin iktisadı âlâ gitmediğinden ötürü tabelamızı karşıt takma gereği duyduk. Ülke ne vakit düzelir, her şey rayına oturursa biz de tabelamızı olağana çekmeyi düşünüyoruz” dedi.

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye‘de kuruyemiş ticareti yapan Ramazan Aydın, iki ay evvel açtığı dükkanının tabelasını karşıt taktırdı. Aydın, “Dikkat çeksin diye, ülkenin iktisadı yeterli gitmediğinden ötürü tabelamızı aksi takma gereği duyduk. Ülke ne vakit düzelir, her şey rayına oturursa biz de tabelamızı olağana çekmeyi düşünüyoruz” dedi.

Osmaniyeli kuruyemiş toptancısı Ramazan Aydın, iki ay evvel Mimar Sinan Mahallesi’nde perakende satış dükkanı açtı. Aydın, dükkanın tabelasını zıt astırdı. Aydın, tabelayı karşıt takma münasebetini ANKA Haber Ajansı’na şöyle açıkladı:

“HERKESİN DİKKATİNİ ÇEKTİ”

“Osmaniye vilayetinde kuruyemiş ticareti, toptan ve perakende kuruyemiş işi ile uğraşıyorum. Yaklaşık iki ay evvel buraya perakende mağazası açtık. Açarken dikkat çeksin diye, ülkenin ekonominsin uygun gitmediğinden dolayı tabelamızı aksi takma gereği duyduk. Tabelayı aykırı taktıktan sonra buradan geçen tahminen bin adede yakın şahıs sordu; ‘Neden aksi taktınız?’  Biz de takan ustanın sarhoş olduğunu, ezkaza aksi taktığını ima ettik. Daha sonra hakikatin, ülke iktisadının düzgün gitmediğini, maliyetlerin artmasından ötürü, ülkede hukuk ve adaletin sistemli işlemediğinden ötürü tabelamızı zıt taktığımızı vatandaşlara anlattık. Herkesin dikkatini çekti.

“ÜLKE NE VAKİT DÜZELİR, HER ŞEY RAYINA OTURURSA BİZ DE TABELAMIZI DÜZELTİRİZ”

Geçen sene biz 5 bin-6 bin lira yakıt öderken üç tane aracımıza, şu an 25 bin lira yakıt parası ödüyoruz. Maliyetler arttı, her şey arttı. O yüzden ötürü bir reaksiyonmiz olsun diye bu türlü tabelamızı aykırı takma gereği duyduk. Ülke ne vakit düzelir, her şey rayına oturursa biz de tabelamızı olağana çekeriz. Hedef, bir tepki oluşturmak, insanlarda bir şuur oluşturmak niyetiyle bu tabelamızı aykırı taktık.”

“TERS TAKMASI, NİZAMIN AYKIRI GİTMESİNDEN KAYNAKLANAN BİR DURUM”

Musa Çiğil isimli bir vatandaş ise “Ters takması, sistemin aykırı gitmesinden kaynaklanan bir durum” dedi.

Başka bir vatandaş Ahmet Savaş da “Ekonominin âlâ olmadığı nedeniyle aykırı takılmıştır” diye konuştu.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

İşyeri tabelası

İşyeri içeri detaylar

Ramazan Aydın

Musa Çiğil

Ahmet Savaş

Kaynak: ANKA / Lokal

Ters,Ülke,Dolayı,Aydın ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.