Öğrenciler isyan etti: Kurtlu ve bayat yemek veriyorlar

Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi’nde kullanım süreci geçmiş kahvaltılık ve kurtlu yemek verildiğini ileri süren öğrenciler, CİMER’e …

Öğrenciler isyan etti: Kurtlu ve bayat yemek veriyorlar

Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi’nde kullanım süreci geçmiş kahvaltılık ve kurtlu yemek verildiğini ileri süren öğrenciler, CİMER’e şikâyette bulundu.

Okul yönetimine yaptıkları başvurulardan sonuç alamadıklarını belirten öğrenciler, son çare olarak sıkıntılarını CİMER’e yazmaya karar verdiklerini söyledi. Öğrencilerden birisi, CİMER başvurusunda yemek sıkıntısını şöyle dile getirdi:

“Merhaba. Öğretim gördüğümüz Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesinin pansiyonuna ait yemekhanesinde yememiz için verilen yemeklerin öncelikle kahvaltının sadece kuru ekmek ve bir tane peynir olmasından mütevellit ve akşam saat 6’da indiğimiz akşam yemeğinin kokması, içinde kurt çıkması. 3 günlük ekmeklerin bize sunulması ve üstüne üstlük etüt arası olarak bize verilen ara öğünün 2 aylık tarihinin geçmesinin bozulmasının ve bunun hep tekrarlanmasından öğrenci topluluğu olarak şikayetçiyiz. Elimizde o ürünlere dair görselli kanıtlar bulunmakta. Öğrenci topluluğu olarak gereğinin yapılmasını arz ederiz.”

Öğrenciler Isyan Etti: Kurtlu Ve Bayat Yemek Veriyorlar 1

ÜLKENİN GELECEĞİNE REVA MI?

Öğrencilerin CİMER’e yaptıkları isyanı sosyal medya hesabından paylaşan Şahinbey Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi Uğur Kalkan, “Burası Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi Pansiyonu. Kahvaltı menüsü bir ekmek, bir üçgen peynir ve domates. Etüt arası verilen yiyeceklerin tarihi geçmiş. Yemeklerden şikayetler var. Bu ülkenin geleceği olan gençlere reva gördüğünüz muamele bu mu?” diye tepki gösterdi.

Öğrenciler Isyan Etti: Kurtlu Ve Bayat Yemek Veriyorlar 2

LİSE MÜDÜRÜ EĞİTİM BİR SEN YÖNETİCİSİ

Öğrencilerin “Kurtlu yemek ve kullanım süresi geçmiş ürünler yiyoruz” diye CİMER’e şikayette bulunduğu Gaziantep Ticaret Odası Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Mehmet Ali Dağdeviren’in, iktidara yakınlığıyla bilinen Eğitim Bir Sen’in Gaziantep Şubesi başkan yardımcılığı ve mali sekreterliği görevini yürüttüğü ifade edildi.

Öğrenci,Yemek,Lise,Cimer,Gaziantep ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Eğitim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2022/egitim/son-dakika-ogrenciler-isyan-etti-kurtlu-ve-bayat-yemek-veriyorlar-7500245/

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.