MHP Genel Sekreteri Büyükataman’dan dikkat çeken çıkış: Seçim bir ay erkene alınabilir

Politika Haberleri Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ve Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu’nun iştirakiyle MHP …

09.09.2022
MHP Genel Sekreteri Büyükataman’dan dikkat çeken çıkış: Seçim bir ay erkene alınabilir

Politika Haberleri

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ve Bursa Milletvekili Hidayet Vahapoğlu’nun iştirakiyle MHP Bursa Vilayet Başkanlığı tarafından basın toplantısı düzenlendi. Büyükataman, toplantıda seçim tarihine ait açıklamalarda bulundu.

“MUHALEFET KENDİ MENSUPLARINI CANLI TUTMAK İÇİN ERKEN SEÇİM DEDİ”

Seçimle ilgili soruyu yanıtlayan Büyükataman, “Seçimler, 18 Haziran 2023 tarihinde ve vaktinde yapılacaktır. Son vakitlerde erken seçimin erkene alınabileceğine dair telaffuzlar medyada yer almaktadır. Bilhassa muhalefet, bundan 1 ay öncesine kadar seçimlerin erken yapılacağına yönelik hükümetin hazırlıklar yaptığını gündeme getirerek, tabanlarını ve kendi mensuplarını canlı tutmak ve seçime hazır hale getirmek için bu türlü bir propaganda yürüttüler. Lakin seçimler, kesinlikle vaktinde yapılacaktır.

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman.

“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Belki haziran ayında Kurban Bayramı, üniversite imtihanlarının olması üzere birtakım münasebetlerden kaynaklı 1 ay seçimleri öne alma ihtimali kelam gelimi edilen olabilir. Bu mevzuda bize intikal eden resmi teklif ve paylaşılan bir açıklama olmadı. Gazete köşelerinde yapılan yorumlara dayalı olarak bunu söylüyorum. Biz seçimlerin vaktinde yapılacağına yönelik çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

BAHÇELİ “SEÇİMLER VAKTİNDE YAPILACAK” DEMİŞTİ FAKAT…

Hatırlanacağı üzere Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP’de Genel Lider Devlet Bahçeli son devirde yaptığı neredeyse tüm konuşmalarında erken seçim tezlerini yalanlamış ve seçimlerin 2023 Haziran ayında yani vaktinde yapılacağını vurgulamıştı.

Seçim,Erken,Zamanında ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.