Mavi kod nedir? Mavi kod kimlere verilir? Mavi kod nasıl verilir?

Mavi kod birçok kişi tarafından duyulan acil durum kodudur. Mavi kod nedir, kimlere verilir merak ediliyor. Mavi kod nasıl verilir vatandaşlar …

29.09.2022
Mavi kod nedir? Mavi kod kimlere verilir? Mavi kod nasıl verilir?

Mavi kod birçok kişi tarafından duyulan acil durum kodudur. Mavi kod nedir, kimlere verilir merak ediliyor. Mavi kod nasıl verilir vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Mavi kod nedir? Mavi kod kimlere verilir? Mavi kod nasıl verilir? soruları araştırılıyor. Ayrıntılar haberler.com’da. Pekala, Mavi kod nedir? Mavi kod kimlere verilir? Mavi kod nasıl verilir?

Sağlık dalında kullanılan mavi kodun manası nedir ve mavi kod nasıl verilir soruları merak ediliyor. Mavi kod kimlere verilir ve mavi kod nasıl alınır soruları araştırılıyor. Mavi kod nedir? Mavi kod kimlere verilir? Mavi kod nasıl verilir? sorularına karşılık aranıyor. Ayrıntılar haberler.com’da. Mavi kod nedir? Mavi kod kimlere verilir? Mavi kod nasıl verilir? Ayrıntılar haberimizdedir…

MAVİ KOD NEDİR?

Bir hastada şuur kaybı, teneffüs durması, kalp ve/veya dolanım durması durumlarında kullanılan bir koddur. Bu durumdaki hastayı bulan/gören birinci kişi en yakın telefonu kullanarak santrali arar acil durum daveti yapar santral vazifelisi de mavi kod ve davetin geldiği ünitesi anons eder. *.’Dikkat, dikkat! Mavi Kod 4. kat, Mavi Kod 4. kat üzere.

MAVİ KOD KİMLERE VERİLİR?

Mavi kod, acil tıbbi müdahaleye muhtaçlık işiten hastalar, hasta yakınları ve tüm hastane çalışanına en kısa vakitte müdahale edilmesini sağlayan acil durum idare aracı olarak biliniyor.

MAVİ KOD NASIL VERİLİR?

Hastanın arest durumunda olduğunu tespit edilir. Mavi kodu başlatmak için sırasıyla şu süreçleri gerçekleştirir:

  • Kendisine en yakın dâhili telefondan ”2222′ yi tuşlar.
  • Otomatik operatörün mavi kod başlatıldı anonsunu duyunca telefonu kapatır.

Bu süreç sonunda mavi kod etkin hale getirilmiştir.

Verilir,Hasta,Durum ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Sağlık sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.