MasterChef Türkiye yarışmacılarından Hamza Mercimek, böbreklerini kaybetti

Magazin Haberleri Ana takım seçmelerinin tamamlandığı MasterChef Türkiye’nin dün akşam yayınlanan kısmına 2021 yarışmacıları konuk oldu …

23.08.2022
MasterChef Türkiye yarışmacılarından Hamza Mercimek, böbreklerini kaybetti

Magazin Haberleri

Ana takım seçmelerinin tamamlandığı MasterChef Türkiye’nin dün akşam yayınlanan kısmına 2021 yarışmacıları konuk oldu. Önlüklerini yeni dönem yarışmacılarına devretmek için gelen yarışmacılardan Hamza Mercimek’in olmaması dikkat çekti. Mercimek’in neden gelmediğini anlatan Burcu, arkadaşının böbrek yetmezliğiyle uğraş ettiğini söyledi.

İKİ BÖBREĞİ İFLAS ETTİ

Hamza’nın durumu karşısında şaşkına uğrayan Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu ve Danilo Zanna, yarışmacıyla görüşmek istedi. Programa konutundan imajlı olarak bağlanan Hamza, böbreğindeki ağrı yüzünden hastaneye gittiği ve iki böbreği iflas ettiği için diyalize bağlanacağını öğrendiğini anlattı.

ANNESİ BÖBREĞİNİ VERECEK

Annesinin kendisine böbreğini vereceğini söyleyen Hamza Mercimek, “Haftanın üç günü diyaliz tedavisi alıyorum. Tedavisi olan bir şey. Annem beni doğurdu, annem bana can verecek. Böbreğinin birini bana veriyor. Ameliyat hazırlıklarına başladık. İnşallah hoş olacak” dedi.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Hamza Mercimek’i kelamları karşısında duygulanan şefler ve yarışmacılar gözyaşlarına hakim olamadı. Programın akabinde Instagram hesabından diyalize bağlandığı anlarda çekilen bir fotoğrafını yayınlayan Mercimek, “Herkese iletilerinden ötürü çok teşekkür ederim. Ben düzgünüm ve daha âlâ olacağım” notunu ekledi.

Hamza ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Magazin sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.