Market sahibinin kapısına astığı yazı mahalle halkını sevince boğdu: Allah gönlüne göre versin

Tokat’ta gizemli hayırsever veresiye defterindeki 20 bin liraya yakın borcu ödeyerek hem vatandaşı hem de esnafı sevindirdi. Tokat’ın Niksar …

15.07.2022
Market sahibinin kapısına astığı yazı mahalle halkını sevince boğdu: Allah gönlüne göre versin

Tokat’ta gizemli hayırsever veresiye defterindeki 20 bin liraya yakın borcu ödeyerek hem vatandaşı hem de esnafı sevindirdi.

Tokat‘ın Niksar ilçesinde bir hayırsever rastgele girdiği bir markette veresiye defterindeki tüm borçları ödedi. Veresiye defterindeki 20 bin liraya yakın borcu ödeyen hayırsever, markete borcu olan ailelerin yüzünü güldürdü. İsmetpaşa Mahallesinde market işleten Erol Ersin, iş yerine “Bakkalımıza 12.07.2022 tarihine kadar veresiye borcu olanların borçları hayırseverler tarafından ödenmiştir” yazılı afişi astı. Veresiye borcu olanlar ise afişi gördüklerinde memnun oldu.

“İSMİNİN ÖĞRENİLMESİNİ İSTEMEDİ”

Yaşadığı şaşkınlığı tabir eden Ersin, “Marketin önünde oturuyordum bir arkadaş yanıma geldi, işlerimizin durumunu, mahallenin durumunu, veresiyemizin olup olmadığını sordu. Bende işlerin durumunu, haliyle veresiyemizin olduğunu söyledim. Daha sonra bir hayır yapmak istediğini bunu da veresiye defterini kapatarak yerine getirmek istediğini söyledi. Bende kabul ettim. Defterdeki gündelik ve bilgisayarda kayıtlı sistemli sistemsiz ödeme yapanların listesini çıkarttık. Yaklaşık 20 bin TL bir veresiyenin hepsini ödedi. Bizde kendisine teşekkür ettik. Hayırsever vatandaşımız isminin öğrenilmesini istemedi” dedi.

“ALLAH GÖNLÜNE NAZARAN VERSİN”

Mahalle sakinlerinden Yavuz Selim Beytür ise aktarılan habere nazaran meydana gelen durumın şaşkınlığı ve memnunluğunu yaşadıklarını belirterek; “Bu mahallede doğdum büyüdüm, Allah, bu hassas insanımızdan razı olsun. Bu borçları kim ödediyse mahalle ismine teşekkür ediyoruz, Allah gönlüne nazaran versin” diye konuştu.

aydın haberleri / Ömür

Veresiye,Mahalle,Hayır ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.