Laçın’de kontrolü sağlayan Azerbaycan Özel Kuvvetler askerinden Türk bayrağı sürprizi

Dünya Haberleri Azerbaycan ve Ermenistan başkanlarının diplomatik temasları devam ederken Aliyev, Laçın koridorunun ele geçirildiğini duyurdu …

28.08.2022
Laçın’de kontrolü sağlayan Azerbaycan Özel Kuvvetler askerinden Türk bayrağı sürprizi

Dünya Haberleri

Azerbaycan ve Ermenistan başkanlarının diplomatik temasları devam ederken Aliyev, Laçın koridorunun ele geçirildiğini duyurdu. Kente birinci olarak giren askerler ortasında Azerbaycan Özel Kuvvetlere bağlı askerler de yer aldı. Askerler, kente Azerbaycan bayrağı dikti. Lakin askerlerin Türkiye’ye de bir sürprizi vardı.

TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR

Azerbaycan Özel Kuvvetler birliğine bağlı askerler kente girmelerinin akabinde Türk bayrağı da açtı. Bayrağı açan askerin, “Türk’ün gücünü gördünüz, bundan sonra da göreceksiniz” sözlerini kullandığı duyuluyor.

CUMHURBAŞKANI’NDAN TELEFON

Diğer yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’e bir telefon açtı. Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığından yapılan açıklamaya nazaran, görüşmede, Türkiye-Azerbaycan münasebetleri ve bölgesel gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Laçın kenti ile Zabuh ve Sus köylerinin dün prestijiyle Azerbaycan’ın denetimine geçmesi münasebetiyle memnuniyetini ve tebriklerini iletti.

Azerbaycan,Askerler,Türk ve daha fazla aydın haber yazıları okumak için Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.